Právě je pát bře 29, 2024 1:36 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 54 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Jasná/Chopok
PříspěvekNapsal: pon pro 07, 2009 12:52 pm 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: pon pro 29, 2008 5:08 pm
Příspěvky: 1209
Bydliště: Ostrava
GRANDiózní oranžová...:
http://www.youtube.com/watch?v=p4JcVE7a4X4

_________________
www.lanove-drahy.cz - vše o lanovkách v České republice


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jasná/Chopok
PříspěvekNapsal: pon pro 07, 2009 7:43 pm 
Offline
3S
Uživatelský avatar

Registrován: úte pro 30, 2008 7:46 pm
Příspěvky: 435
Bydliště: Olomouc
Pěkné, už jsem to skoukl na lanovkách sk. Ta rychlost je super dokonce jsem ji zažil na vlastní kůži při garážování kabinek v Scheffau ve Skiweltu v At.


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jasná/Chopok
PříspěvekNapsal: pon pro 07, 2009 7:55 pm 
Offline
3S
Uživatelský avatar

Registrován: úte pro 30, 2008 7:46 pm
Příspěvky: 435
Bydliště: Olomouc
Dokonce jsem to video našel :ano: :ano:ale nevím jak ho zde nahrát. Píše to , že přípona Avi není povolena

Edit - vloženo: fotky/ostatni/P8070254.AVI


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jasná/Chopok
PříspěvekNapsal: pon pro 07, 2009 8:10 pm 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: pon pro 29, 2008 5:08 pm
Příspěvky: 1209
Bydliště: Ostrava
Milan píše:
Dokonce jsem to video našel :ano: :ano:ale nevím jak ho zde nahrát. Píše to , že přípona Avi není povolena

tak už jsem ji povolil :wink:

_________________
www.lanove-drahy.cz - vše o lanovkách v České republice


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jasná/Chopok
PříspěvekNapsal: pon dub 19, 2010 7:32 pm 
Offline
3S
Uživatelský avatar

Registrován: sob lis 28, 2009 11:40 pm
Příspěvky: 511
Bydliště: Praha 8
Neví někdo něco o plánované 6sedačce na Priehybu?


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jasná/Chopok
PříspěvekNapsal: pon dub 19, 2010 7:43 pm 
Offline
2S
Uživatelský avatar

Registrován: pon pro 29, 2008 10:24 pm
Příspěvky: 270
Bydliště: Rokytnice nad Jizerou
asi před měsícem a půl jsem tam byl a jeden lokál týpek mi řikal že bude letos a měla by být jenom ke konci současné pomy která je mimo provoz.
Jo jinak tam by se plánovali lanovky :D


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jasná/Chopok
PříspěvekNapsal: pon dub 19, 2010 8:36 pm 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: pon pro 29, 2008 5:08 pm
Příspěvky: 1209
Bydliště: Ostrava
mimochodem bude mít oranžové bubliny...

_________________
www.lanove-drahy.cz - vše o lanovkách v České republice


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jasná/Chopok
PříspěvekNapsal: pon dub 19, 2010 8:58 pm 
Offline
3S
Uživatelský avatar

Registrován: sob lis 28, 2009 11:40 pm
Příspěvky: 511
Bydliště: Praha 8
Radim píše:
mimochodem bude mít oranžové bubliny...

To neee oranžovou moc nemusim... :)


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jasná/Chopok
PříspěvekNapsal: úte dub 20, 2010 3:34 pm 
Offline
3S
Uživatelský avatar

Registrován: ned led 18, 2009 8:19 pm
Příspěvky: 420
Bydliště: Praha 4
Tak často v Tatrách je hnusné počasí,ty oranžové bubliny nejsou zrovna pěkné,tak ale tam se aspoň hodí.


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jasná/Chopok
PříspěvekNapsal: úte dub 20, 2010 4:38 pm 
Offline
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: pon pro 29, 2008 5:14 pm
Příspěvky: 361
Bydliště: Děčín
No to nevím, na mě už v té Jasné bude oranžové trochu moc... :wink:

_________________
www.lanove-drahy.cz - vše o lanovkách v České republice


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jasná/Chopok
PříspěvekNapsal: stř dub 21, 2010 1:13 am 
Offline
8-MGD
Uživatelský avatar

Registrován: úte úno 17, 2009 5:50 pm
Příspěvky: 133
Bydliště: Ostrava
jirmicz píše:
asi před měsícem a půl jsem tam byl a jeden lokál týpek mi řikal že bude letos a měla by být jenom ke konci současné pomy která je mimo provoz.
Jo jinak tam by se plánovali lanovky :D

Jo na lanovkách.sk (pokud mne paměť neklame) už svého času nějací borci plánovali: třeba funitel z Brhlisek na Děreše a k toku ještě ty Děreše provrtat lyžařským tunelem. :shock: ap.

Nevím asi jsem staromilec, ale nejvíce se mi to tam líbilo, dokud jezdily vonrollky. Vlastně od té doby jsem tam ani víceméně nebyl :cry: .

To, že nahdadili:
  • dvojsedačku ze Zahrádek za bublinkovou šestisedašku - Dobře
  • trojsedačku z Otupného na Lukovou za odpojitelnou čtyřku - Hodně dobře
  • vonrollku z Kolieska na Lukovou čtyřsedačkou - No co se dá dělat, ale mohla by být odpojitelná
  • talířovku Pomu na Biele Púti za dětskou čtyřsedačku - Proč ne
  • Vajco na Otupném za MGD8 - No jo, když byly ty dotace :roll: (na to planýrování už mám drsnější názor - což platí i o zplanýrování svahu nad Srďiečkem :evil:)

A nápady (co občas J&T vypustilo):
  • Funitel z Priehyby na Chopok? - jestli to někdy postaví tak to (dle mého názoru) bude pěkný hnus. Co jsem si prohlížel dokumentaci na enviroportalu (či tak nějak) tak ty třicetimetrové podpěry na tom kopci budou jak pěst na oko. O horní stanici, beztak klasická plechárna, "přilepenou" před tu stávající ani nemluvě.
  • Šestka na jihu Kosodrevina-Chopok - no proč ne, na jihu chopku je více místa, tak by se tam ta stanice snad i dala citlivě zasadit.

:idea:
Kdyby to bylo na mně :mrgreen:, tak bych nahradil Tatrapomáckou dvojsedačku Zahrádky II za odpojitelnou dejme tomu čtyřku. A když už přišla vonrollka Luková-Chopok o papíry, tak bych se pokusil do stávajících stanic narvat třeba Garaventu jaká je v Braunwaldu na Gumen, samozřejmě bez kabinek, jenom bokem jedoucí sedačky. To by se do těch stávajících stanic vlézt mohlo. A navíc si myslím, že kapacita 800os/h by pro sever Chopku postačovala. Možná by se při troše šikovnosti dalo použít stávajících základů staré vonrollky pro podpěry (proč by to nemohly být lehké "příhradovinky" ala vr) a (to už sice asi ale hodně přeháním) - použít staré (nebo udělat podobné repliky) vonrollácké sedačky - tzn. cca od úrovně stříšky dolů. A ten vlek, když už tam je, tak by tam klidně mohl zůstat.
A tu pizzerku když už tak udělat v horní stanici 1. úseku.

Ale asi to tak nikdy nebude. :cry:
Snaha dělat z Chopku Alpy mi prostě není pochuti, já bych se vydal cestou větší decentnosti. A to platí i pro ty megaplány nad Tatranskou Lomnicí. (Naposledy jsem šel pěšky po zelené na Skalnaté v r. 2007, následující roky už jsem jel kabinkou, bo jak to nad tím Štartem vymydlili, ten pohled by mé oči dlouho neunesly :( .)
No, nějak jsem se rozepsal ...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jasná/Chopok
PříspěvekNapsal: stř dub 21, 2010 7:20 am 
Offline
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: pon pro 29, 2008 5:14 pm
Příspěvky: 361
Bydliště: Děčín
Naprosto chápu, pokud by bylo na mě, taky bych zachoval Rollky :wink:
Ten funitel tam chtějí především kvůli povětrnostním podmínkám, kvůli kterým by obyčejná kabinka jezdila jen zřídkakdy.
Lanovka v Braunwaldu byla vyrobena pokud se nepletu na zakázku speciálně pro ně, sériově se nevyrábí, a také nevím jestli by jim na Chopku stačila kapacita 800 osob/hod...
Každopádně vím, že J&T nejsou zrovna zastánci starých technologií.

_________________
www.lanove-drahy.cz - vše o lanovkách v České republice


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jasná/Chopok
PříspěvekNapsal: stř dub 21, 2010 1:11 pm 
Offline
8-MGD
Uživatelský avatar

Registrován: úte úno 17, 2009 5:50 pm
Příspěvky: 133
Bydliště: Ostrava
Jěště je taková lanovka (a bez kabinek) od doplíku na Cardada-Cimetta.
Obrázek
Videa na YouTube: http://www.youtube.com/watch?v=7IpoD71MnuQ a http://www.youtube.com/watch?v=dFxYh1a1VvM

Chápal jsem to taky, že se tam ten funitel snaží nacpat kvůli větru, ale to mi taky připadá jako jediný smysluplný důvod.
Co se týče kapacity, tak pasáž mezi Koňským grůněm a Chopkem (si myslím) zas tak moc lidí nesnese i když je to celkem placka. A jak se jsem už výše zmínil spíše by to chtělo nahradit pomáckou dvoujsedačku Rovná hola - Koňský grůn něčím kapacitnějším a pohodlnějším (třeba odpojitelná čtyřka nebo šestka).
Asi máš pravdu, že by to byla trochu atypická lanovka. Ale myslím si, že v tom by nebyl problém. Navic by to bylo násobně levnější řešení než funitel. Dokonce si myslím, že i ten nápad použít staré sedačky by možná byl realizovatelný. Mrkl jsem letmo na ČSN EN 13796-1: "Bezpečnostní požadavky na osobní lanové dráhy - Vozy - Část 1: Uchycení, běhouny, vozové brzdy, kabiny, sedačky, uzavřené vozy, montážní vozy, vlečné závěsy" str. 49 obr. 9 - "Schéma parametrů sedačky" a zdá se mi, že ta stará sedačka tomuto neodporuje. Tím samozřejmě myslím sedačku bez závěsu - ten by byl nový už kvůli novému spínacímu aparátu.

Jinak ještě přidávám odkaz záměr toho funitelu na enviroportal.sk:
[ http://eia.enviroportal.sk/detail/funit ... ska-dolina ]
Když jsem si to před rokem dvěma prohlédl (alespoň si myslím, že to bylo toto), tak jsem si říkal, že než-li toho tak to snad raději už nic. Ale je to jen můj subjektivní názor. :evil:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jasná/Chopok
PříspěvekNapsal: stř dub 21, 2010 2:04 pm 
Offline
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: pon pro 29, 2008 5:14 pm
Příspěvky: 361
Bydliště: Děčín
Já bych vůbec nejraději viděl zrekonstruovanou Rollku, aspoň ten jeden úsek co zatím stojí, ve stylu např. Kamzík v Bratislavě (rekonstrukce do původní podoby), ale předpokládám, že provozovatelům Jasné jde hlavně o "moderní" vzhled a co nejpohodlnější a nejrychlejší stroje.
jinak mám malou prosbu :arrow: PM

_________________
www.lanove-drahy.cz - vše o lanovkách v České republice


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jasná/Chopok
PříspěvekNapsal: stř dub 21, 2010 3:50 pm 
Offline
8-MGD
Uživatelský avatar

Registrován: úte úno 17, 2009 5:50 pm
Příspěvky: 133
Bydliště: Ostrava
Já bych ty vonrollky taky nejraději viděl ještě jezdit, ale je na 99,999...% jasné, že tomu už tak nikdy nebude.
Mám ten pocit, že vonrollka ve Vrátné přestala jezdit, protože "přišla o papíry" (jsem myslím někdy četl na lanovky.sk). A asi ze stejného důvodu přestaly jezdit horní úseky lanovek na Chopok. Proč přišly o ty papíry nemám tušení.
Co se týče toho jestli vr-ky vyhovují souč. normám, případně jak by se musely upravit aby vyhovovaly, nevím. (A navíc normy samy o sobě beztak nejsou jediné předpisy /ať už závazné či nezávazné/.) Tak obšírně se tím nehodlám zabývat. Jen mi přišlo na mysl, že se říká "Když se chce, tak to jde ...". :roll:

Co se týče Tvého dotazu ohledně norem částečně odpovím tady:
Velká část norem pro lanovky mají třídu ČSN 27 30xx (nákladní 27 32xx ap.)
Podívat se jaké normy jsou (platné i neplatné) je možno se podívat : http://csnonline.unmz.cz/vyhledavani.aspx
Např. vyplnit třídu: 27 skupinu: 30 pořadí: nechat prázdné, přepínačem dole vybrat jestli chcu najít platné, neplatné či oboje a tlačítko Vyhledej normy.
Lze tam u jednotlivých norem zobrazit zkrácený HTML náhled, kde jsou ale jen obsah, a úvodní záležitosti jako úvod, seznam cit. norem atd.
Pro prohlížení norem, žel musí být přihlášení (placené :( :evil: :cry: ).

Lóka píše:
(přesvědčit k takovému kroku "zpět časem" nějakého investora je asi nereálné, nicméně bylo by to krásné a myslím si, že jako čistě turistická LD by byla i mnohem lepší a pohodlnější, než třeba fixní 4-ka...)
Určitě jsou takové lanovky atraktivnější. Navíc si myslím, že ten úsek Luková-Chopok chybí více v letní sezoně než v zimní (jakýsi vlek tam aspoň mají). Centrem Jasné vždy byly spíše Tri domky a okolí než Zahrádky, už jen proto že tam je mnohem více ubytovacích zařízení.
V létě vždycky jezdily vonrollky Koliesko-Luková-Chopok. Zatím co pomy Zahrádky-Rovná hoľa-Konský stály. A teď. Co jsem sledoval posezonní letní fahrplany tak jezdily jenom Zahrádky.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 54 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz