Právě je čtv dub 18, 2024 4:59 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 54 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Jasná/Chopok
PříspěvekNapsal: pon čer 28, 2010 3:12 pm 
Offline
3S
Uživatelský avatar

Registrován: pon pro 29, 2008 11:04 pm
Příspěvky: 337
Bydliště: Praha 4 / Jablonec n N.
Tohle je nádhera, jen si ještě hodně dlouho počkáme. Řekl bych že takhle má vypadat dokonalý areál, nemám co vytknout 8)


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jasná/Chopok
PříspěvekNapsal: pon čer 28, 2010 10:52 pm 
Offline
3S
Uživatelský avatar

Registrován: sob lis 28, 2009 11:40 pm
Příspěvky: 511
Bydliště: Praha 8
Přesně tj vzdálená budoucnost ale jinak se na to kouká pěkně... :D :wink:


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jasná/Chopok
PříspěvekNapsal: úte čer 29, 2010 4:34 pm 
Offline
8-MGD
Uživatelský avatar

Registrován: úte úno 17, 2009 5:50 pm
Příspěvky: 133
Bydliště: Ostrava
Pánové, nejsem schopen sdílet Vaše nadšení, spíše naopak. :ne:

To co jsem shlédl je brutální megashit. :twisted:

Obzvláště mne doslova rozzuřil záměr na tzv. "lyžiarske trasy s možnosťou letného využitia ako přístupové cesty na Chopok". [viz. P03]

Dále citace z Textu záměru [viz. E str. 14]
Citace:
Odjazdové záchranné trate

Moderné zjazdové lyžiarske strediská by mali umožňovať pohyb lyžiarov všetkých výkonnostných skupín, od začiatočníkov až po pokročilých a všetkých vekových kategórií. Pohyb týchto lyžiarov, najmä začiatočníkov a starších ľudí, predpokladá vybudovať jednoduché trasy s menším pozdĺžnym sklonom, ktoré by umožňovali bezpečný pohyb z najvyššieho miesta v stredisku až po údolné lyžiarske lanové dráhy a zariadenia. Zároveň je potrebné, aby tieto trasy prechádzali vedľa ďalších nástupných a výstupných miest lanových dráh a vlekov vo svahu.
Vzhľadom na to, že terajší stav zďaleka nevyhovuje súčasným trendom v rozvoji turistického ruchu a hlavne lyžiarskych stredísk, sú zo severnej i južnej strany Chopku, okrem už spomínaných zjazdových tratí, navrhované modré (klasifikované podľa obtiažnosti) zjazdové trate:
- modrá zjazdová trať Chopok sever
- modrá zjazdová trať Chopok juh z Chopku až k navrhovanému parkovisku
Pre Chopok - sever ako aj pre Chopok – juh je návrh trás spracovaný v dvoch variantoch (variant A a variant B).
Pri obidvoch variantoch sa vychádza a končí v tých istých bodoch. Trasy Chopok sever vedú od nadmorskej výšky 1 110 m n. m. do výšky 1 990 m n. m. a trasy Chopok juh od nadmorskej výšky 1 060 m n. m. do výšky 1 990 m n.m.
Uvažuje sa s využitím trasy modrej zjazdovky ako prístupovej cesty na Chopok v čase výstavby uzla Chopok.

...

Na trase Chopok juh (variant B) v km 0,843 je možné urobiť odbočku k lokalite Srdiečko dlhú 188 m. Smer trás bude pozostávať prevážne z priamok a čiastočne z ľavostranných a pravostranných oblúkov s polomermi od 8 m do 600 m. Minimálne polomery budú pri otáčaní trás do protismeru a boli navrhnuté v miestach najvhodnejších na otáčanie. Detaily smeru priamok ako aj oblúkov budú navrhnuté v realizačnej dokumentácií stavby. Detaily výškového vedenia trás budú navrhnuté v realizačnej dokumentácií stavby.
Voľná šírka trás : 4,5 m :!:
Povrch trás : zemný kryt a drvený kameň miestneho pôvodu
Odvodnenie : drevené odrážky
Návrh priečneho tvaru trás je znázornený v prílohe 8. Voľná šírka je 4,5 m, priečny sklon je 3 až 6 % smerom na násypový svah. Tento sklon je navrhnutý pre odvodnenia pláne. Povrch trás bude tvoriť zemná pláň, na ktorú bude navrstvený drvený kameň miestneho pôvodu. Sklony výkopových a násypových svahov sú navrhnuté vo výkope od 1:1 až po 1:2,5 a v násype 1:1,5 až po 1:2,5. Sklony bolo potrebné miestami upraviť najmä z dôvodu prechodu trás cez existujúce zjazdové trate.

...

Odvodnenie
Priečne odvodnenie zabezpečuje jednostranný priečny sklon smerom na násypový svah. Zároveň na odvedenie vody z povrchu zjazdovky/cesty sa navrhnú drevené odrážky umiestnené v priemernej vzdialenosti po 25 m. Zjazdovky budú slúžiť v zimnom období ako tzv. bezpečnostný koridor, ktorý zabezpečí bezpečný odjazd i slabších lyžiarov v prípade nepredvídateľných udalostí (napr. poruchy lanových dráh a pod.) a v letnom období zabezpečia prístupnosť lokality napr. v prípade požiaru. Vzhľadom k ohrozeniu lesov požiarom patria jednotlivé lesné oblasti a podoblasti k rôznym kategóriám, avšak sú zaradené medzi najohrozenejšie oblasti Slovenska a v zmysle platnej kategorizácie taxatívne vymenované vo Vyhláške MP SR č. 453/2006 Z. z. o hospodárskej úprave lesa a ochrane lesa. Oblasť Nízke Tatry, Kozie chrbty je zaradená do kategórie A - lesy s vysokým stupňom ohrozenia požiarmi. Dôležitým limitom pri intenzite hasenia lesných požiarov je práve dostupnosť.

Taky doporučuji shlédnout Vzorové příčné řezy těchto "sjezdovek/cest" [viz. příl. P08]. A taky si lze v té příloze všimnout jak ve skladbě se uvádí jen "zemná pláň urovnaná do sklonu bez hutnenia so zatrávnením" - (že by kresliči najednou už zapomněli na kamennou drť?).

Jestli chtějí TMR takhle rozkopat svahy na obou stranách Chopku, pak mám sto chutí dotyčným z TMR a spol. rozkopat .....

Jo, a ten záměr toho UFO posazeného na staré stanici vonrollek a rotundě [viz. Vizualizace], to je taky opravdu "nádhera". Je to přesně to čeho jsem se obával, když jsem viděl záměr na funitel, kde byla horní stanice uvažována před původní.

Prostě megalomani z J&T and TMR se rozhodli zničit malebnou Jasnou jen proto, aby vytvořili tuctové středisko, jakých je po světě mraky. Možná zkrachujou dřív než stačí tento záměr dotáhnout do "zdárného" konce, ale obávám se, že na tu cestičku (a tou beztak začnou) jim asi penízky stačit budou. :cry:

P.S.: Nejsem žádný zelený ekoterorista, ale jestli někdo nezvládne sjet kopec, tak ať na něj neleze a zůstane na placce, alespoň do doby než se naučí traverzovat či plužit. A ne aby se kvůli těmto ... zbytečně rozrývaly a jizvily svahy. To mi připadá nahlavu postavené. Ale možná jsem zpátečnický, a nedovedu pochopit jaké oběti si žádá moderní pojení hor. :cry: Už začínám být na pojem moderní středisko pomalu alergický. :evil: :evil: :evil:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jasná/Chopok
PříspěvekNapsal: úte čer 29, 2010 9:30 pm 
Offline
3S
Uživatelský avatar

Registrován: pon pro 29, 2008 11:04 pm
Příspěvky: 337
Bydliště: Praha 4 / Jablonec n N.
Tak že hodlají dělat takové terénní úpravy, to jsem netušil.... :shock:


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jasná/Chopok
PříspěvekNapsal: stř čer 30, 2010 1:01 am 
Offline
8-MGD
Uživatelský avatar

Registrován: úte úno 17, 2009 5:50 pm
Příspěvky: 133
Bydliště: Ostrava
Čím více ten Záměr pročítám, tím více jsem zhnusen. :x
Ale mají to napsané dobře (pro svůj účel), takže se opravdu obávám, že tupý úředník (navíc nejspíše pozitivně naladěn příslušně tučným "motivačním příspěvkem") tomu dá zelenou bez podstatnějších výhrad. :evil:
S takovou se ale z Tater (dle mého názoru) stane slovenské Kávéčko (Karlovy Vary). Ach jo. :cry:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jasná/Chopok
PříspěvekNapsal: stř čer 30, 2010 1:20 pm 
Offline
3S
Uživatelský avatar

Registrován: čtv zář 24, 2009 3:15 pm
Příspěvky: 396
Bydliště: Náměšť nad Oslavou
Citace:
P.S.: Nejsem žádný zelený ekoterorista, ale jestli někdo nezvládne sjet kopec, tak ať na něj neleze a zůstane na placce, alespoň do doby než se naučí traverzovat či plužit. A ne aby se kvůli těmto ... zbytečně rozrývaly a jizvily svahy. To mi připadá nahlavu postavené. Ale možná jsem zpátečnický, a nedovedu pochopit jaké oběti si žádá moderní pojení hor. :cry: Už začínám být na pojem moderní středisko pomalu alergický. :evil: :evil: :evil:


Nezbývá mi než jen souhlasit... ...je to svatá pravda.
S tím že někdo nezvládne kopec mám také skušenosti. Po sezóně v Českých Petrovicích už sem ledacos viděl. Stalo se nám že jsme měli na vlek nakládat snowboardistku která na snovboardu nikdy nestála. Posílali jsme ji na dětké lano ale ona hned na pomě. Když se už svou tvrdohlavostí dostanou nahoru( a to stěži zvládli vlek) tak nezvládnou sjezdovku. A v tom se jim podle mě snaží slováci vyhovět. Aby právě mohli hned ti "amatéři" jezdit už ze zvrchu. To je škoda. :cry: :cry: :cry: S tou alergií se podle mého názoru nakazí za chvíli skoro všichni, krom slováků.

_________________
http://www.lanovkanamest.webnode.cz - Vše o modelové LD


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jasná/Chopok
PříspěvekNapsal: stř čer 30, 2010 2:08 pm 
Offline
3S
Uživatelský avatar

Registrován: sob lis 28, 2009 11:40 pm
Příspěvky: 511
Bydliště: Praha 8
pobo: souhlasím s tebou v tom, že ta modrá je uplně zbytečná, pro začátečníkytam už mají Bielou put a Otupné. Ale, kdyby Jasná nemodernizovala tak by přišla o Českou a Polskou klientelu, která bude dávat přednost alpám.
Jinak si nemyslím, že to bude tak strašný jak tvrdíš, a myslím si, že i tak si Jasná svou tvář zachová...
Přeci jenom většina skiarealů v zahraničí začínala od nuly v 70.či 80. letech, a taky to mělo spoustu odpurců, kteří nechtěli poníčit své hory, nakonec, když se na to koukneme dnes, není to tak příšerný. :wink:


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jasná/Chopok
PříspěvekNapsal: stř čer 30, 2010 7:29 pm 
Offline
3S
Uživatelský avatar

Registrován: čtv zář 24, 2009 3:15 pm
Příspěvky: 396
Bydliště: Náměšť nad Oslavou
MTA píše:
pobo: souhlasím s tebou v tom, že ta modrá je uplně zbytečná, pro začátečníkytam už mají Bielou put a Otupné. Ale, kdyby Jasná nemodernizovala tak by přišla o Českou a Polskou klientelu, která bude dávat přednost alpám.
Jinak si nemyslím, že to bude tak strašný jak tvrdíš, a myslím si, že i tak si Jasná svou tvář zachová...
Přeci jenom většina skiarealů v zahraničí začínala od nuly v 70.či 80. letech, a taky to mělo spoustu odpurců, kteří nechtěli poníčit své hory, nakonec, když se na to koukneme dnes, není to tak příšerný. :wink:

Myslím že MTA to krásně vystih :mrgreen:

_________________
http://www.lanovkanamest.webnode.cz - Vše o modelové LD


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jasná/Chopok
PříspěvekNapsal: pon pro 06, 2010 3:49 pm 
Offline
3S
Uživatelský avatar

Registrován: pát lis 26, 2010 8:16 pm
Příspěvky: 522
Bydliště: Vysočina
Co uvidíte radši? rozkopanej kousek kopce a na něm sjezdovku s lanovkama, nebo byste rači nechtěli nic a lyžovat byste chtěli někde na louce? Myslím, že to vidíte moc očima zelenejch ;-)


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jasná/Chopok
PříspěvekNapsal: úte pro 07, 2010 2:30 am 
Offline
8-MGD
Uživatelský avatar

Registrován: úte úno 17, 2009 5:50 pm
Příspěvky: 133
Bydliště: Ostrava
tomasek.mirko píše:
Co uvidíte radši? rozkopanej kousek kopce a na něm sjezdovku s lanovkama, nebo byste rači nechtěli nic a lyžovat byste chtěli někde na louce? Myslím, že to vidíte moc očima zelenejch ;-)

Podívej se tady na oznámení záměru: http://eia.enviroportal.sk/detail/obnov ... iarskeho-s . Pozorně si projdi přílohy a popřemýšlej.
Aby na Chopok vedly z obou stran bezmála 5 metrů (! :evil: ) široké silnice mi tedy nepřipadá jako malá daň, za to, že se z Jasné stane pseudoalpské středisko (nebo spíš přímo: karikatura alpského střediska). Z TMR mívám pocit, že jde spíše o praní ruských peněz (Tak se Myjou Rubly). Nevím jestli toto by bylo tím pravým lákadlem pro čekou, slovenskou či polskou klientelu. Navíc odliv Poláků je taky podpořen tím, že tamní vláda podporuje domácí dovolené. Spíš to vypadá na resort pro občany z bývalé SSSR.

Než to, tak já osobně bych klidně i přežil, kdyby na Chopok už nikdy žádná lanovka nejezdila :( (což by sice byla škoda, ale co by se dalo dělat).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jasná/Chopok
PříspěvekNapsal: úte pro 07, 2010 7:49 am 
Offline
3S
Uživatelský avatar

Registrován: pát lis 26, 2010 8:16 pm
Příspěvky: 522
Bydliště: Vysočina
Pobo píše:
tomasek.mirko píše:
Co uvidíte radši? rozkopanej kousek kopce a na něm sjezdovku s lanovkama, nebo byste rači nechtěli nic a lyžovat byste chtěli někde na louce? Myslím, že to vidíte moc očima zelenejch ;-)

Podívej se tady na oznámení záměru: http://eia.enviroportal.sk/detail/obnov ... iarskeho-s . Pozorně si projdi přílohy a popřemýšlej.
Aby na Chopok vedly z obou stran bezmála 5 metrů (! :evil: ) široké silnice mi tedy nepřipadá jako malá daň, za to, že se z Jasné stane pseudoalpské středisko (nebo spíš přímo: karikatura alpského střediska). Z TMR mívám pocit, že jde spíše o praní ruských peněz (Tak se Myjou Rubly). Nevím jestli toto by bylo tím pravým lákadlem pro čekou, slovenskou či polskou klientelu. Navíc odliv Poláků je taky podpořen tím, že tamní vláda podporuje domácí dovolené. Spíš to vypadá na resort pro občany z bývalé SSSR.

Než to, tak já osobně bych klidně i přežil, kdyby na Chopok už nikdy žádná lanovka nejezdila :( (což by sice byla škoda, ale co by se dalo dělat).


jako, je to škoda, ale s plány podnikatelů my nic nezmůžem, oni dělaj vše jen pro prachy, a na nic jiného se holt nedívají.


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jasná/Chopok
PříspěvekNapsal: pát říj 07, 2011 10:34 pm 
Offline
3S
Uživatelský avatar

Registrován: pát lis 26, 2010 8:16 pm
Příspěvky: 522
Bydliště: Vysočina
Po dlouhé době jsem opět zašel na lanovky.sk a mají tam vizualizace a informace k funiteli na Chopok. Pokud to někoho zajímá, ať si to přečte.

http://www.lanovky.sk/?page=rep&id=724


Naposledy upravil tomasek.mirko dne ned říj 09, 2011 1:46 pm, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jasná/Chopok
PříspěvekNapsal: ned říj 09, 2011 1:23 pm 
Offline
4-CLD

Registrován: pon led 31, 2011 1:34 pm
Příspěvky: 53
vypadá pěkně ..... až se to postaví tak to bude vážně hodně dobrý areál který se vyrovná některým alpským areálům .... je to vážně super .... :)


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jasná/Chopok
PříspěvekNapsal: čtv kvě 03, 2012 2:48 pm 
Offline
3S
Uživatelský avatar

Registrován: ned led 18, 2009 8:19 pm
Příspěvky: 420
Bydliště: Praha 4
Na Chopku už se staví ve velkém :!:
http://www.bazala.sk/galeria/zima-a-leto/funitel-1


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jasná/Chopok
PříspěvekNapsal: pát kvě 04, 2012 12:44 am 
Offline
4-CLF

Registrován: čtv led 12, 2012 1:52 pm
Příspěvky: 41
Zdárek a nevíš náhodou jak to vypadá z druhé strany na Chopku juh, tam by se co sem slyšel měla stavět Gondola.


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 54 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz