Právě je stř dub 24, 2024 6:59 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 54 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Jasná/Chopok
PříspěvekNapsal: pát kvě 04, 2012 8:52 am 
Offline
3S
Uživatelský avatar

Registrován: ned led 18, 2009 8:19 pm
Příspěvky: 420
Bydliště: Praha 4
Někde jsem četl jenom o úpravách a stavět se bude až další rok.


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jasná/Chopok
PříspěvekNapsal: pát kvě 04, 2012 8:54 am 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: pon pro 29, 2008 5:08 pm
Příspěvky: 1209
Bydliště: Ostrava
Wosac píše:
Zdárek a nevíš náhodou jak to vypadá z druhé strany na Chopku juh, tam by se co sem slyšel měla stavět Gondola.

Z Kosodreviny na Chopok bude 15-kabina Doppelmayr (nový typ Omegy od CWA), taktéž letos.
http://www.atelieraae.sk/kosodrevina_chopok2.html

_________________
www.lanove-drahy.cz - vše o lanovkách v České republice


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jasná/Chopok
PříspěvekNapsal: pát kvě 04, 2012 11:26 am 
Offline
4-CLF

Registrován: čtv led 12, 2012 1:52 pm
Příspěvky: 41
Tak měl kámoš ze slováče pravdu, tohle středisko se stává nemálo zajímavým, jestli vše stihnou což asi jo tak se tam budu muset po deseti letech opět v sezóně podívat a vše pěkně odzkoušet.
Dík za info a odkaz, hned sem ho přeposlal kamarádovi, bude zírat je totiž z Brezna.

EDIT: jinak sem si všiml zde na fotce http://www.lanovky.sk/foto5.php3?idf=10940&w=1024&h=724, že asi chtějí někdy v budoucnu postavit kabinku z Lúček, po by taky nebylo marný.


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jasná/Chopok
PříspěvekNapsal: stř kvě 30, 2012 1:34 pm 
Offline
3S
Uživatelský avatar

Registrován: pát lis 26, 2010 8:16 pm
Příspěvky: 522
Bydliště: Vysočina
Nové kabiny funitelu na fotkách.
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.10150919566557904.436072.53140312903&type=1

Článek o investicích do Chopku.
http://www.boardlife.sk/snowboard/sprava/v-jasnej-pribudnu-nove-lanovky-a-zasenzovane-useky-zjazdoviek
http://www.lanovky.sk/?page=rep&id=760

Fotky z výstavby funitelu.
https://plus.google.com/photos/105703656337899662913/albums/5744263329173624721?banner=pwa


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
 Předmět příspěvku: Jasná/Chopok
PříspěvekNapsal: sob črc 07, 2012 7:58 pm 
Offline
4-CLD

Registrován: úte led 20, 2009 6:04 pm
Příspěvky: 54
Panove co takhle sebrat poradne boty, fotaky a jet se podivat na Chopok na vystavbu :) Co vy na to? Nekdo z Vas by urcite jel. Radim by mohl zjistit kdy se napr bude konat neco zajimaveho (spletani lana apod.). Pokud ma ovsem ty spravne kontakty:-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jasná/Chopok
PříspěvekNapsal: ned črc 08, 2012 1:48 pm 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: pon pro 29, 2008 5:08 pm
Příspěvky: 1209
Bydliště: Ostrava
Na Chopku jsem byl minulou neděli. Nemám teď čas sem dávat fotky, nicméně mám je již na lanovky.sk, takže zde je link: http://www.lanovky.sk/?page=foto&fupd=316 (až budu mít čas dodělám ještě popisky).

Podle toho co mi říkali by se mělo lano začít rozvinovat zítra. Bude zapleteno ze dvou kusů, každý měří 4500 m a váží 51,39 t, takže celkově to bude více než 100 t.

_________________
www.lanove-drahy.cz - vše o lanovkách v České republice


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jasná/Chopok
PříspěvekNapsal: ned črc 22, 2012 2:34 pm 
Offline
3S
Uživatelský avatar

Registrován: pon úno 21, 2011 9:26 pm
Příspěvky: 508
Bydliště: Brno
V časopise Krásy Slovenska z roku 1965 jsem našel staré panoramatické mapy
střediska na Chopku. Bližší údaje k tehdy provozovaným dopravním zařízením
najdete v přiloženém seznamu slovenských lanovek a vleků ze stejného roku.


Přílohy:
chopok sever 1965.JPG
chopok sever 1965.JPG [ 136.26 KiB | Zobrazeno 8433 krát ]
chopok juh 1965.JPG
chopok juh 1965.JPG [ 105.66 KiB | Zobrazeno 8433 krát ]
seznam 1965 I.JPG
seznam 1965 I.JPG [ 71.21 KiB | Zobrazeno 8433 krát ]
seznam 1965 II.JPG
seznam 1965 II.JPG [ 70.71 KiB | Zobrazeno 8433 krát ]

_________________
Nevěřte záchodům ve snu. Je to past!
Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jasná/Chopok - lyžařský zájezd 30.11.2012
PříspěvekNapsal: pon říj 29, 2012 11:09 pm 
Offline
1-CLF

Registrován: sob úno 04, 2012 8:38 pm
Příspěvky: 3
Příloha:
Jasná 5.jpg
Jasná 5.jpg [ 152.41 KiB | Zobrazeno 7718 krát ]
Nazdar všichni lyžařští nedočkavci !
Taky se Vám už zdá o lyžování a cestách vzhůru moderními lanovkami v doprovodu sličných dívek ? Nemusíte snít, můžete se se mnou vypravit na Chopok v roce převratných změn (Funitel, kabinka .... však vy víte) a to v pátek 30.11.2012. Cena výletu je stanovena na 450 Kč a je určena pouze pro registrované návštěvníky http://www.lanove-drahy.cz a jejich přátele. Možná pojede i Radim, ale má prý fofr ve škole...
Program :
Mezi 9 a 10 hodinou příjezd na Chopok -Zahrádky, volné lyžování, skipas v ceně, v 16:00 odjezd zpět, příjezd do Ostravy a Zlína v cca 19 hodin, do Brna v cca 21 hodin

Trasa 1:
Ostrava (5:15, DK) -Havířov (5:45, AN) -Český Těšín (6:10, AN, čeká na bus z Karviné) -Třinec (6:25,Lyžbice)
Trasa 2:
Brno (4:30, Grand) -Vyškov (5:00, AN) -Kroměříž (5:30, AN) -Otrokovice (5:50, žel. st. - čeká na vlak z UH, Olomouce a Přerova) - Zlín (6:00, AN). Z Brna příplatek 150 Kč, Vyškova 100 Kč a Kroměříže 50 Kč.

Přihlásit se můžete na e-mailu vylety.futura@seznam.cz, platba za výlet bankovním převodem nebo hotově u autobusu.
Informace na tel. 608 201 321 (Tyleček)


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jasná/Chopok
PříspěvekNapsal: pát bře 15, 2013 3:05 pm 
Offline
Funitel
Uživatelský avatar

Registrován: stř zář 15, 2010 3:22 pm
Příspěvky: 207
Zdravíčko! Sebral jsem své práskačky a středisko navštívil, tak se trochu rozepíšu:
O Chopku jsem něco v posledních letech postřehl zde na fóru, občas v dalších médiích. Doma na půdě máme vybledlý plakátek omrzlé podpěry rollky-sever s nápisem "Zima na Chopku". Už jako malého mne ten kus železa na "dobovém plakátku" fascinoval. Pak jsem začal ujíždět na lanovkách více. Na lanovky.sk jsem narazil na jakési nepremávajúce lanovky na Chopku... Pak to tu na fóru začalo vřít (vtipné jsou pár stran zpět názory o tom, že ten funitel nikdy nebude apod. :P ) a na podzim billboardy "Užij si obě strany Chopku" a do toho přítelkyně z Brezna, takže jsem se minulý víkend byl na tu parádu podívat. Z hor uchc..ám, to je nádhera, budu muset ještě naštudovat historii zařízení a prohlédnout fotky. Měl jsem trochu peška na počasí. Vrchol stále v mlze, jízda na tyčky, mokrý sníh a trochu i zapršelo. Projel jsem však všechno, na co jsem viděl a svahy i vybavení musím ocenit. Rovná Hol'a-Konský Grúň jsem si tedy kvůli dešti upřel, ale lákalo to :twisted: 33EUR našinec dá, když za to něco dostane, což mi přišlo, že zde ano. Prostě za ty prachy bych, ač kovaný Krkonošema, do Špindlu nejel-ČSTV, ČSFD...Ivánku kamaráde, čistej vzduch a tak :( . Svahy luxus a nebýt toho mokrého sněhu, tak jsem se parádně vyřádil. Fascinuje mě ten příliv peněz, je tam prostě na každém kroku vidět, jak tečou prachy (Koliesko-Priehyba brutus). Je to hezké a pro konzumenta líbivé, ale jak zde píšete, trochu mi to smrdí praním peněz, protože do střediska jedete lehce jetým skibusem, po docela rozflákané cestě a na konci high-tech (velké sociální rozdíly.....?!). Ta "aviváž" je ve zdejších končinách podezřelá. Vliv na přírodu nedokážu posoudit, já za sebe si myslím, že horský průmysl nenadělá tolik škody jako uhelné elektrárny, ale všeho s mírou-to poměrně drsné planýrování se mi tam tedy moc nelíbilo. Vypadá to tam místy (Brhliská, pod Priehybou) jak v Lomnici a to zde žádný orkán nefičel :( Rollek je pro fandy škoda, na Sněžku tuplem. VR restaurant je povedený, služby ve středisku mi přišly na úrovni. Má to svá ALE, jako všechno, já se však na stožáry přivazovat nebudu, protože myslím, že alespoň nyní to vytvořilo nějakou zaměstnanost, přineslo do kraje peníze, mohlo by zlepšit hospodářskou situaci. Na kolik je reálný a nebezpečný, či zrádný je vliv východních valut lze spekulovat. Ale připustíme-li, že cinklý je to všude, pak v Jasné z toho alespoň pěšáci něco mají, zatímco v Krkonoších se klepe vo žití a k světu vypadá jen ten MegaPlus, ve zbytku vládne KRNAP, nebo saje ČSTV. Mě se tam líbilo, rád bych tam za lepšího počasí určitě znova a když za mnou někdo přijde s tím, jestli tam má cenu jezdit, odpovím, že ANO.


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 54 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz