Právě je čtv bře 28, 2024 10:38 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 23 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: je to TLV 12?
PříspěvekNapsal: pon črc 23, 2012 8:14 pm 
Offline
1-CLF

Registrován: pon črc 23, 2012 8:09 pm
Příspěvky: 4
Dobrý den,
můžete mi poradit jaký je toto typ vleku? Jedná se o TLV 12 nebo něco jiného?


Přílohy:
vlek.jpg
vlek.jpg [ 179.26 KiB | Zobrazeno 11278 krát ]
Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: je to TLV 12?
PříspěvekNapsal: pon črc 23, 2012 9:07 pm 
Offline
3S
Uživatelský avatar

Registrován: stř úno 17, 2010 2:34 pm
Příspěvky: 702
Podle spodní stanice to není TLV 12. Já bych to tipoval na částečnou domácí výrobu, protože pochybuju, že by nějaký výrobce udělal takhle nebezpečně nekrytou hřídel. Jiné fotky by nebyly?


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: je to TLV 12?
PříspěvekNapsal: pon črc 23, 2012 9:33 pm 
Offline
1-CLF

Registrován: pon črc 23, 2012 8:09 pm
Příspěvky: 4
Přikládám další foto. Zajimavé je, že na vleku je výrobní štítek s označením TLV 12 a pod ním nálepka Dopplemayer. Je tam vidět i výrobní číslo 1470/99 z roku 3. 1986. Dalo by se podle něj vyhledat o jaký typ vleku skutečně jde a kde má stát?


Přílohy:
mjvg.JPG
mjvg.JPG [ 134.39 KiB | Zobrazeno 11267 krát ]
rfh.jpg
rfh.jpg [ 129.15 KiB | Zobrazeno 11267 krát ]
hdfhd.jpg
hdfhd.jpg [ 131.98 KiB | Zobrazeno 11267 krát ]
ege.jpg
ege.jpg [ 66.23 KiB | Zobrazeno 11267 krát ]
Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: je to TLV 12?
PříspěvekNapsal: pon črc 23, 2012 9:52 pm 
Offline
3S
Uživatelský avatar

Registrován: stř úno 17, 2010 2:34 pm
Příspěvky: 702
Ty kladkové baterie a některé části mně připomínaly Dopplemayr. Tak možná je spodní stanice Dopplu a zbytek je už TLV. Unašeče podle spodní stanice by odpovídaly dlouhým teleskopům TLV. Podpěry nemáš na fotce?

Jestli tomu teda rozumím, chceš vědět o jaký přesně typ jde a kde se nachází?

Dohledat nějaké informace by teoreticky mělo být možné. Otázka, jestli se k nim normálně člověk dostane.


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: je to TLV 12?
PříspěvekNapsal: úte črc 24, 2012 10:00 am 
Offline
2S
Uživatelský avatar

Registrován: pon pro 29, 2008 10:24 pm
Příspěvky: 270
Bydliště: Rokytnice nad Jizerou
takovouhle nálepku Doppelmayr tam mohl nalepit kdokoliv. je tam výrobní štítek TLV tak bych to neřešil. jenom je teda divný jak je odkrytá hřídel. vlek je normálně v provozu?


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: je to TLV 12?
PříspěvekNapsal: úte črc 24, 2012 10:51 am 
Offline
3S
Uživatelský avatar

Registrován: stř úno 17, 2010 2:34 pm
Příspěvky: 702
Z doplíku jsou tam nejspíš jen dílčí části spodní stanice. Ta hřídel je hodně divná a zajímalo b mě, co na to řekl revizní technik - pokud už tam byl. S vlladinem jsem to řešil přes maily. Vlek je v provozu. Je to taková choulostivější záležitost. :?


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: je to TLV 12?
PříspěvekNapsal: úte črc 24, 2012 8:39 pm 
Offline
1-CLF

Registrován: pon črc 23, 2012 8:09 pm
Příspěvky: 4
Vlek je v provozu asi 2 roky. Ano, revizní technik už tam byl a vše schválil. Revizi zatím k dispozici nemám. Jakmile získám, budu vás informovat. Myslíte, že takto odkrytá hřídel, která je cca 1,5 metru vysoko a na dosah lyžařů může být schválena? Vyskytuje se tohle řešení vůbec na nějakých zařízení?


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: je to TLV 12?
PříspěvekNapsal: úte črc 24, 2012 8:58 pm 
Offline
3S
Uživatelský avatar

Registrován: stř úno 17, 2010 2:34 pm
Příspěvky: 702
Já myslím, že vám to tu přesně nikdo neřekne, protože neznáme přesně předpisy. Ale vzhledem k tomu, že dnes musí být každá bezpečnostní prkotina na vleku (zachycení pádu lana, obsluha musí vidět na celou trasu vleku, na každé druhé podpěře vypínače atd.) tak bych se moc divil, kdyby toto prošlo. Co jsem našel na jiných vlecích, tak to bylo minimálně aspoň kryté http://www.reden-h.it/assets/images/off ... 863001.jpg


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: je to TLV 12?
PříspěvekNapsal: pát črc 27, 2012 12:24 am 
Offline
3S
Uživatelský avatar

Registrován: stř črc 07, 2010 1:35 am
Příspěvky: 379
Máš foto podpěry??Já si myslím že vlek je postaven na papírech TLV,ale toto rozhodně TLV není.........ta hřídel takto být nemuže přeci jen tam hrozí celkem veliké riziko urazu(moje domněnka).Metasport udělat inovaci někdy začátkem roku 1990 a pak konec.........jediná modernizovaná verze je v Deštném ( BLV ) teda jestli to není nějaká zvláštní úprava.
Co znamená ta choulostivější záležitost??


V nových předpisech je že obsluha musí vidět na celou trasu????To je nějaká blbost,ne? :D :D :D
Přece to není reálné u dlouhé a členité trasy..........nebo budou všude kamery či snad stanoviště po 100 metrech :D :D :D :D to se mě nějak nezdá :D

ale vlastně v tomto státě bych se ani nedivil......... :(


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: je to TLV 12?
PříspěvekNapsal: pát črc 27, 2012 1:03 am 
Offline
3S
Uživatelský avatar

Registrován: stř úno 17, 2010 2:34 pm
Příspěvky: 702
Ono ty normy jsou celkem postavené na hlavu. Popravdě toto mně říkal jeden provozovatel, ale teď jsem to v normě nenašel (v zkrácené, celá norma se dá stáhnout za 400 Kč :( ). On říkal něco ve smyslu, že každých x stovek metrů musí být kontrola, nebo v případě členíté trasy to musí být udělané tak, aby bylo na tu trasu vidět....Spíš asi záleží individuálně na projektu. Celé je to shrnuté v normě ČSN EN 12930. Co je hodně zajímavé je:

Přeprava osob se děje vlečením osob na lyžích po sněhové podložce, na svazích s maximálním průměrnym sklonem 40% do délek 600m (Maximální rychlost vlečného lana je 2,5 m/s s regulací FM a brzdou zpětného chodu.). Uchopení a opuštění teleskopického závěsu, který je pevně spojen s vlečným lanem se děje z vůle osoby, na základě pokynů provozovatele, pod dohledem obsluhy při nástupu, dle potřeby při opuštění v místě určeném a při rychlosti vlečného lana maximálně 2,5 m/s.

Háčka dávají až 3,5 m/s a některé vleky jsou delší než 600 metrů. Tam budou nejspíš nějaké dodatky apod. V tom se normální smrtelník nevyzná..


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: je to TLV 12?
PříspěvekNapsal: sob črc 28, 2012 12:16 am 
Offline
3S
Uživatelský avatar

Registrován: stř črc 07, 2010 1:35 am
Příspěvky: 379
Položím tedy otázky ještě jednou :D :D
Co znamená ta choulostivější záležitost?
A foto podpěry??


Je teda pravda že sem v Říčkách na Háčku viděl cca tři stanoviště............hlavně znepříjemnit podnikání co nejvíc o to tady běží :D :D :D :D


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: je to TLV 12?
PříspěvekNapsal: sob črc 28, 2012 12:38 am 
Offline
3S
Uživatelský avatar

Registrován: ned led 18, 2009 8:19 pm
Příspěvky: 420
Bydliště: Praha 4
Myslím, že u Háček bude výjmka rychlosti díky pohodlnému nástupu a celkem i výstupu. Myslím, že hlídat celou trasu mi přijde trochu zbytečné, ale když si všimnete, vlekaři ji často hlídaj a myslím že někde v lesích, kde vede kotva bude někde obsluha sedět při trase? :shock:
Jinak určitě ta trasa by měla být aspoň do poloviny hlídaná, ale to si jenom myslím. Když jsem byl menší dělal jsem na kotvě nehorázné blbosti třeba v polovině trasy a nikdo se neozval. Takže hlídaná celá určitě nebude.

Co se týče tohoto typu vleku, myslím, že možná Dopl dovážel technologii Metasportu? Nedávno jsem byl na Pradědu ( mám jen fotky dolní stanice kotvy ) a je velmi podobná na lesní kotvu na Hochfichtu (nemohu říct stejná, nenanšel jsem fotky) :)


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: je to TLV 12?
PříspěvekNapsal: sob črc 28, 2012 12:57 am 
Offline
3S
Uživatelský avatar

Registrován: stř črc 07, 2010 1:35 am
Příspěvky: 379
Thomas píše:

Co se týče tohoto typu vleku, myslím, že možná Dopl dovážel technologii Metasportu?


to opravdu možné není


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: je to TLV 12?
PříspěvekNapsal: sob črc 28, 2012 2:09 pm 
Offline
3S
Uživatelský avatar

Registrován: čtv zář 24, 2009 3:15 pm
Příspěvky: 396
Bydliště: Náměšť nad Oslavou
Stanice je určitě doppel, i podle lanáče. Řekl bych že ten motor si tam někdo dal nově, místo původního. S tou nebezpečností hřídele... do jisté míry to nebezpečné je, ale zase vemte v potaz to že kdo by vám lezl při spuštěném vleku do obratiště (pod lanáč) kde je ta hřídel? Vždyť by ho akorát třískaly kotvy... Ten štítek, si myslím že někdo vzal ze staré pohonovky a našrouboval to na Doplici. Jinak by bylo super kdyby jsme sehnali nějáké další fotky. Smím se zeptat na jméno skiareálu? :)

_________________
http://www.lanovkanamest.webnode.cz - Vše o modelové LD


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: je to TLV 12?
PříspěvekNapsal: sob črc 28, 2012 3:10 pm 
Offline
3S
Uživatelský avatar

Registrován: stř úno 17, 2010 2:34 pm
Příspěvky: 702
Citace:
do jisté míry to nebezpečné je, ale zase vemte v potaz to že kdo by vám lezl při spuštěném vleku do obratiště (pod lanáč) kde je ta hřídel?


Ono dnes musí být všechno blbuvzdorné. Navíc se dá kvůli každé blbosti soudit a je dost pitomců, kteří by tam byli schopni strčit ruku jen aby na tom něco vysoudili nebo dostali nějaké peníze od pojišťovny...


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 23 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz