Právě je čtv bře 28, 2024 10:14 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 19 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Jak fungují odpojitelné závěsy Tatrapoma?
PříspěvekNapsal: pon úno 20, 2017 7:24 pm 
Offline
Funitel
Uživatelský avatar

Registrován: stř zář 15, 2010 3:22 pm
Příspěvky: 207
Igin: Pardon, nechtěl jsem Tě rozesmát :oops: :D Já na žádným vejtahu nedělám, takže jen co zjistím pozorováním a dotazy v terénu. Jen i nás v Pasekách jsem doma od dětství, takže "žiji s areálem",, otčím stavěl Bedřichov, Severák, měl papíry na zaplétání. Tím má "odbornost" končí :-D Těch pouhých 100 hodin mě překvapilo. Převodovky si myslím, že naopak lze použít různé a těch typů poháněcích stanic je hodně, takže bych čekal, že tak tedy bude lepší výběr převodovek různě umístitelných. Na Hčkách je sice také možností více, ale nepřijde mi to tolik. Taky nedokáži posoudit poruchovost bubínků/teleskopů. Vše je také o údržbě, kdo na to dlabe a kdo ne.....
Tvůj výtlem mě trochu překvapil, protože asi někde říci hodná Háčka a zlé fixy, jinak by jedna technologie sešla na úbytě.
Také budu rád, když se rozjedeš 8)


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak fungují odpojitelné závěsy Tatrapoma?
PříspěvekNapsal: pon dub 10, 2017 12:06 am 
Offline
2-CLD
Uživatelský avatar

Registrován: pon pro 29, 2008 8:02 pm
Příspěvky: 21
IginLa píše:
výměna lana je naprosto stejná jako u fixu......to znamená po 7 letech defektoskopie (když je OK tak ještě rok pak výměna) běžně to lano vydrží těch 7 let, u Fka potažmo u TLV se během let dělá i několik zápletu (max 5 pak výměna )


No nevím, asi jak kde... Já mám zkušenost z jednoho střediska, kde vedle sebe stála Transporta VL-1000 a Tatrapoma H130. Zatímco na háčku se měnilo lano po pěti letech, tak na kotvě se měnilo až po cca 15 letech... Dokonce ta pátá sezona na háčku byla občas i na hraně, cestou dolů už závěsy často klouzali... Ale je pravda že se jednalo o hodně vytížený vlek.
Obecně platí, že háčko musí být perfektně seřízené aby nedocházelo ke tření mezi ořechem a lanem, a to nejen zásobník, ale i celá trasa - úhel náklonu kladek může způsobit kroucení lana, což se u fixního systému nestává...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak fungují odpojitelné závěsy Tatrapoma?
PříspěvekNapsal: pon dub 17, 2017 9:21 pm 
Offline
3S
Uživatelský avatar

Registrován: stř črc 07, 2010 1:35 am
Příspěvky: 379
ondrys píše:
IginLa píše:
výměna lana je naprosto stejná jako u fixu......to znamená po 7 letech defektoskopie (když je OK tak ještě rok pak výměna) běžně to lano vydrží těch 7 let, u Fka potažmo u TLV se během let dělá i několik zápletu (max 5 pak výměna )


No nevím, asi jak kde... Já mám zkušenost z jednoho střediska, kde vedle sebe stála Transporta VL-1000 a Tatrapoma H130. Zatímco na háčku se měnilo lano po pěti letech, tak na kotvě se měnilo až po cca 15 letech... Dokonce ta pátá sezona na háčku byla občas i na hraně, cestou dolů už závěsy často klouzali... Ale je pravda že se jednalo o hodně vytížený vlek.
Obecně platí, že háčko musí být perfektně seřízené aby nedocházelo ke tření mezi ořechem a lanem, a to nejen zásobník, ale i celá trasa - úhel náklonu kladek může způsobit kroucení lana, což se u fixního systému nestává...


odpověděl jsi sám sobě

přetáčení lana je u fixu sice menší,ale fixní čelisti nejsou tak šetrné jako u Háčka (hlavně při nehodách na trase)
dnešní předpisy už neumožňují výměnu po 15 letech
když unašeč u Háčka klouže není to vina lana,ale opotřebované čelisti
jak jsi psal Háčko je náročnější na udržbu a seřizování,ale je spolehlivější atd......


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak fungují odpojitelné závěsy Tatrapoma?
PříspěvekNapsal: pon dub 17, 2017 9:42 pm 
Offline
3S
Uživatelský avatar

Registrován: stř črc 07, 2010 1:35 am
Příspěvky: 379
deti píše:
Budem naopak rádi, kdyby se Ti chtělo se trochu rozepsat o podmínkách provozu a údržby fixních
a odpojitelných vleků - není nad zkušenosti z praxe!


těch provozních věcí je tolik že nevím kde začít......
ptejte se a já se pokusím odpovědět tak nějak z praxe
co se tyče předpisu bych taky mohl dát něco dohromady


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 19 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz