Právě je čtv bře 28, 2024 3:46 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 12 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Zermatt/Cervinia 02/2012
PříspěvekNapsal: pát úno 17, 2012 11:47 pm 
Offline
2-CLD

Registrován: ned led 04, 2009 9:47 pm
Příspěvky: 29
Bydliště: Brno
Na začátku února 2012 jsem navštívil lyžařské středisko Zermatt/Cervinia pod proslulým Matterhornem. Bydleli jsme v horském hotelu Lo Stambecco, který se nachází v mezistanici Plan Maison (2555 m.n.m.), odkud lanovky z Cervinie směřují na Plateau Rossa. Reportáž zahájím někjolika fotkami, postupně doplním další. Počasí vcelku vyšlo, bylo převážně jasno, jen teploty v rozmezí -10 až -28°C nebylo zrovna košér :)


Přílohy:
Poznámka: Původní kabinová lanovka firmy Von Roll zprovozněná v roce 1979 vede ze stanice Trockener Steg (2939 m.n.m.) na Klein Matterhorn (3883 m.n.m.). Pohled od stanice Trockener Steg na Klein Matterhorn.
DSCF9760a_upravený-1.jpg
DSCF9760a_upravený-1.jpg [ 332.42 KiB | Zobrazeno 9105 krát ]
Poznámka: Původní kabinová lanovka firmy Von Roll zprovozněná v roce 1979 vede ze stanice Trockener Steg (2939 m.n.m.) na Klein Matterhorn (3883 m.n.m.). Pohled na kabinu lanovky s Matterhornem v pozadí.
DSCF9755d.jpg
DSCF9755d.jpg [ 327.54 KiB | Zobrazeno 9105 krát ]
Poznámka: Odpojitelná lanovka s třímístnými sedačkami s názvem "Kumme" v lyžařské oblasti Rothorn (3103 m.n.m.) nad Zermattem od firmy Garaventa. Pohled na dolní stanici Kumme v nadmořské výšce 2775 m.n.m.
DSCF9583aaa.jpg
DSCF9583aaa.jpg [ 355.03 KiB | Zobrazeno 9105 krát ]
Poznámka: Sedačková lanovka "Bontadini" firmy Leitner vede na Theodulpass (3301 m.n.m.), který je spojnicí mezi italskou Cervinií a švýcarským Zermattem. Na fotografii pohled přes Theodulpass na Klein Matterhorn s vrcholovou stanicí lanovky z Trockener Steg.
DSCF9748a.jpg
DSCF9748a.jpg [ 232.3 KiB | Zobrazeno 9105 krát ]
Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zermatt/Cervinia 02/2012
PříspěvekNapsal: sob úno 18, 2012 6:02 pm 
Offline
3S
Uživatelský avatar

Registrován: pát lis 26, 2010 8:16 pm
Příspěvky: 522
Bydliště: Vysočina
Chtěl jsem se zeptat, jaký je Tvůj názor na tento areál? Někdo si stěžuje na velmi mírné sjezdy, nenavazující lanovky, jen výhled to prý zachraňuje. Díky


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zermatt/Cervinia 02/2012
PříspěvekNapsal: sob úno 18, 2012 6:48 pm 
Offline
2S
Uživatelský avatar

Registrován: pon pro 29, 2008 10:24 pm
Příspěvky: 270
Bydliště: Rokytnice nad Jizerou
super. já tam tam jedu od 16.3 do 25.3. sem na to středisko taky zvědaví.


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zermatt/Cervinia 02/2012
PříspěvekNapsal: ned úno 19, 2012 7:23 pm 
Offline
2-CLD

Registrován: ned led 04, 2009 9:47 pm
Příspěvky: 29
Bydliště: Brno
tomasek.mirko píše:
Chtěl jsem se zeptat, jaký je Tvůj názor na tento areál? Někdo si stěžuje na velmi mírné sjezdy, nenavazující lanovky, jen výhled to prý zachraňuje. Díky


Názor na areál: bydleli jsme v Cervinii, v mezistanici lanovky na Plateau Rosa, tj. Plan Maison. Sjezdovky v Cervinii dlouhé, relativně mírné, ovšem dojezdy do údolí nádherné. Nejkrásnější sjeud je z Plateau Rosa sjezdovkou č. 7 přes Colle Superiore delle Cime Bianche, navazuje na č. 1 až do Valtournenche. velice dlouhý, členitý sjezd s padáky na konci ve Valtournenche. Minimum lidí, ani jednou fornta, ovšem asi důsledek extrémních mrazů. lanovky navazovaly perfektně, ovšem problém byl s přejezdem do Zermattu, kde lanovku Bontadini přes Theodulpass zprovoznili cca za 1h až 2 h po otevření areálu, asi kvůli extrémnímu počasí. To samé bylo s kabinou, zcela nově postavenou v této sezóně, a to na Plateau Rosa.

Zermatt: Luxusní středisko, nádherné, dlouhé, členité a i strmé sjezdy. Jen nepříjemný přejezd extrémně dlouhými kotvami z Trockener Steg na Plateau Rosa, v tom mrazu to bylo o život, a dlouho to trvalo. Alternativou byl z Trockener Steg výjezd kabinou na Klein matterhorn a sjezd z vrcholu do Cervinie, ovšem v -20 to téměř nešlo a jeden den, kdy bylo -28, zakázali sjezd na lyžích.
V budoucnu propojení zpět do Cervinie vylepší kabinka z Furgsattel na Plateau Rosa, která je v projektu.
Parádní lyžování je v zadním areálu Rothorn, především dlouhý a krásný sjezd z Rothornu po červené č. 15 k dolní stanici sedačky Patrullarve.
lehce zapomenutý a stranou je vlek na Hörnli, dostaneš se na něj z mezistanice kabinkové lanovky Matterhorn Express, konkrétně ze stanice Schwarzsee červenou č. 52.

Areál velice doporučuju, hlavně ty dlouhé sjezdy, upravené sjezdovky, moderní rychlá zařízení, jen odpojitelné lanovky, kromě 3 fixních sedaček v Cervinii.
Zajímavá je lanovka (3 sedačka odpojitelná, zajímavá a netradiční, připomínající naše VR1 včetně zvuků při příjezdu do stanic) Kumme v areálku Rothorn. Také starší kabinka Gant na vrchol Blauherd.

Přidám přes týden foto.


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zermatt/Cervinia 02/2012
PříspěvekNapsal: pon úno 20, 2012 2:36 pm 
Offline
4-MGD

Registrován: čtv bře 25, 2010 1:07 am
Příspěvky: 102
V Zermattu jsem byl v létě a jedním slovem musím říct nádhera. Jen než člověk vyjede na Klein Matterhorn, tak to je na víc jak půl hodiny v lanovkách a pak ten sjezd dolů musí být úžasný :P .
Ale jak správně připoměnl Rovy, dost bude záležet na počasí. Přece jenom je to hodně vysoko položené středisko a třeba zvyknout si na tu výšku může být pro nás z nížiny složité. Já osobně nemývám problémy s lyžováním nad tři kilometry (i když první dva dny to je vždy znát), ale na Klei Matterhornu jsem to cítil už po vylezení z lanovky a pár krocích bez jakékoli fyzické námahy.

Každopádně zalyžovat si tam, je velkej sen :ano: .


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zermatt/Cervinia 02/2012
PříspěvekNapsal: pon úno 20, 2012 8:51 pm 
Offline
2-CLD

Registrován: ned led 04, 2009 9:47 pm
Příspěvky: 29
Bydliště: Brno
OFF píše:
V Zermattu jsem byl v létě a jedním slovem musím říct nádhera. Jen než člověk vyjede na Klein Matterhorn, tak to je na víc jak půl hodiny v lanovkách a pak ten sjezd dolů musí být úžasný :P .
Ale jak správně připoměnl Rovy, dost bude záležet na počasí. Přece jenom je to hodně vysoko položené středisko a třeba zvyknout si na tu výšku může být pro nás z nížiny složité. Já osobně nemývám problémy s lyžováním nad tři kilometry (i když první dva dny to je vždy znát), ale na Klei Matterhornu jsem to cítil už po vylezení z lanovky a pár krocích bez jakékoli fyzické námahy.

Každopádně zalyžovat si tam, je velkej sen :ano: .


Přesně tak, dlouhý výjezd lanovkama a pak nádherně dlouhý sjezd. V lanovce si člověk odpočine, roztaje, napije se a nají a pak může sjížďět.
Adaptace na vyšší nadmořskou výšku je také znát, resp. desadaptace :) Na Kl. Matterhornu jsem měl po pár krocích s lyžemi tepovou frekvenci 130! A hlava se také mírně motala.

Zapomněl jsem na krásný zážitek pro milovníky železnic a lokálek, ev. tramvají. A to jízdu zubačkou na Gornergrat, ze kterého je nádherný sjezd na lyžích na sjezdovce č. 29 do Breitboden a dále na Gant.


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zermatt/Cervinia 02/2012
PříspěvekNapsal: pon úno 27, 2012 7:27 pm 
Offline
2-CLD

Registrován: ned led 04, 2009 9:47 pm
Příspěvky: 29
Bydliště: Brno
Přidávám další fotky, tentokrát výhradně z Cervinie. V dalším pokračování bude Zermatt.


Přílohy:
Poznámka: Dolní stanice lanovky Plan Maison (2555 m.n.m.) (návaznost Fornet a Bontadini směr Zermatt přes Theodulpass)
DSCF9523a.jpg
DSCF9523a.jpg [ 118.85 KiB | Zobrazeno 8937 krát ]
Poznámka: Pohled z horní stanice lanovky Plan Maison na její trasu a stanici Plan Maison s hotelem Lo Stambecco.
DSCF9439a.jpg
DSCF9439a.jpg [ 132.26 KiB | Zobrazeno 8937 krát ]
Poznámka: Detailnější pohled na lanovku Plan Maison.
DSCF9440a.jpg
DSCF9440a.jpg [ 125.37 KiB | Zobrazeno 8937 krát ]
Poznámka: Pohled z úseku lanovky Fornet na navazující Bontadini, která vede na Theodulpass (3301 m.n.m.).
DSCF9743a.jpg
DSCF9743a.jpg [ 146.19 KiB | Zobrazeno 8937 krát ]
Poznámka: Pohled z Theodulpass na lanovku Bontadini a část lanovky Fornet.
DSCF9733a.jpg
DSCF9733a.jpg [ 134.88 KiB | Zobrazeno 8937 krát ]
Poznámka: Pohled na horní stanici Bontadini s Matterhornem v pozadí.
DSCF9446a.jpg
DSCF9446a.jpg [ 124.88 KiB | Zobrazeno 8937 krát ]
Poznámka: Vrcholová stanice lanovky Laghi Cime Bianche - Plateau Rosa ve výšce 3480 m.n.m. s Matterhornem v pozadí.
DSCF9462a.jpg
DSCF9462a.jpg [ 136.19 KiB | Zobrazeno 8937 krát ]
Poznámka: Pohled z parkoviště u dolní stanice lanovek v Cervinii na Plan Maison a kabinkovou a kabinovou lanovku Breuil - Plan Maison.
DSCF9881a.jpg
DSCF9881a.jpg [ 136.18 KiB | Zobrazeno 8937 krát ]
Poznámka: Spojovací vlek "Gran Sometta" areálů Valtournenche a Cervinia.
DSCF9527a.jpg
DSCF9527a.jpg [ 124.71 KiB | Zobrazeno 8937 krát ]
Poznámka: Spojovací lanovka "Du Col" areálů Valtournenche a Cervinia, pohled směr Valtournenche...
DSCF9524a.jpg
DSCF9524a.jpg [ 156.57 KiB | Zobrazeno 8937 krát ]
Poznámka: Lanovka Bec Carré ve středisku Valtournenche, z vrcholové stanice je nádherný sjezd sjezdovkou č. 1 až do Valtournenche k dolní stanici kabinky Valtournenche - Salette.
DSCF9541a.jpg
DSCF9541a.jpg [ 121.05 KiB | Zobrazeno 8937 krát ]
Poznámka: Detailnejší pohled na lanovku Bec Carré ve Valtournenche.
DSCF9544a.jpg
DSCF9544a.jpg [ 127.16 KiB | Zobrazeno 8937 krát ]
Poznámka: Dolní stanice kabinkové lanovky ve Valtournenche se skibusem a "pomníkem" původní kabinky.
DSCF9631a.jpg
DSCF9631a.jpg [ 141.72 KiB | Zobrazeno 8937 krát ]
Poznámka: Trasa kabinkové lanovky Valtournenche - Salette.
DSCF9534a.jpg
DSCF9534a.jpg [ 159.7 KiB | Zobrazeno 8937 krát ]
Poznámka: Pohled ze stanice Plan Maison na kabinovou a kabinkovou lanovku Breuil - Plan Maison.
DSCF9651a.jpg
DSCF9651a.jpg [ 122.8 KiB | Zobrazeno 8937 krát ]
Poznámka: Pohled na lanovku Plan Maison - Laghi Cime Bianche, která je spojnicí Cervinie, navazujících lanovek do Valtournenche a na Plateau Rosa směr Zermatt.
DSCF9647a.jpg
DSCF9647a.jpg [ 116.13 KiB | Zobrazeno 8937 krát ]
Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zermatt/Cervinia 02/2012
PříspěvekNapsal: čtv bře 22, 2012 5:45 pm 
Offline
3S
Uživatelský avatar

Registrován: pát lis 26, 2010 8:16 pm
Příspěvky: 522
Bydliště: Vysočina
V mapě Zermattu (http://zermatt.ch/files/?id=23153) se objevili tři nové lanovky, které mají být postaveny. Vypadá to, že lanovky na Kl. Matterhorn by poté byly dvě, což by asi konečně uspokojilo poptávku a dále pak z Plateu Rosy na Matterhorn, což by usnadnilo přejezd z Cervinie do Zermattu. Pak ještě jedna "nezajímavá" v Zermattu.

Nevíte někdo, o jaké typy bude a kdy by měly být postavený? Thanks.

EDIT: Tak jsem to našel - v prvním případě půjde o 3S a pravděpodobně nenahradí stávající lanovku (2015), v druhém případě o klasickou kyvadlovou (2016), u dalších zatím není znám termín, avšak jmenovitě půjde o 6ku Furgg - Oberer Garten, a 4ky Roseritz a Hornli, dále pak je v plánu náhrada kyvadlové lanovky Zermatt - Furi. Více zde -
Kód:
http://www.zermatt.ch/de/page.cfm/bahnen_pisten/zermatt_bergbahnen_ag/projekte


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zermatt/Cervinia 02/2012
PříspěvekNapsal: čtv bře 22, 2012 10:20 pm 
Offline
4-MGD

Registrován: čtv bře 25, 2010 1:07 am
Příspěvky: 102
Díky za zajímavý projekty.
Jen bych se chtěl zeptat jestli neexistuje nějaká vizualizace nebo plánek horní stanice tý 3S. Jedinej způsob jak si to dokážu na Kl. Matterhornu představit, je ji kopletně zapustit do masivu :shock: . Přece jen je stanice 3S dost velká a už současná kyvadlová lanovka je skoro celá zapuštěná.


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zermatt/Cervinia 02/2012
PříspěvekNapsal: ned bře 25, 2012 10:02 pm 
Offline
3S
Uživatelský avatar

Registrován: pát lis 26, 2010 8:16 pm
Příspěvky: 522
Bydliště: Vysočina
Zkusím pohledat, ale je možný, že nahradí stávající, jen tomu nic moc nenasvědčuje a ani se mi nechce přemýšlet nad tím, kolik by jim uniklo peněz, kdyby jedno léto nebyla v provozu. Stejně mi přijde, že Zermatt do areálu moc zpětně neinvestuje na to, kolik vynáší. Nevíte kolik je čistý zisk Zermatt Bergbahn?


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zermatt/Cervinia 02/2012
PříspěvekNapsal: ned dub 01, 2012 5:38 pm 
Offline
2S
Uživatelský avatar

Registrován: pon pro 29, 2008 10:24 pm
Příspěvky: 270
Bydliště: Rokytnice nad Jizerou
jak sem psal na začátku oblast Zermatt/Cervinia jsem navštívil 16.3. až 24.3.
bydleli jsme ve Valtournenche přímo na sjezdovce č.1, když jsme přijeli tak pršelo mlha. ráno tj. neděle 18.3. mlha spíš difuze, sněžení, vítr prostě strašný, chílemi nebylo vidět na sjezdovce ani tyče. v pondělí stále padá ale už není taková mlha poprvé jsme jeli směr Zermatt z ledovce na Furgg půl metru prašanu a úplně parádní freeride. chytnul sem párkrát skálu, ale jinak super a od úterý azůro až do pátku. přes noc nahoře až -16 dole samozřejmě méně ale nad nulu to vylezlo jenom ve spodních částích střediska.
co se týče střediska, propojitelnosti, vybavenosti a lanovek tak dávam za 2+(jako ve škole) a malebnost a ty výhledy na Matterhorn a ledovce okolo jasná 1*
a když jsem našel nějaké staré mapy tak za 10let tam vyrostlo hodně nových lanovek
fotek mám hodně jenom je musím nejdřív změnšit abych je mohl sem dát a na to není nějak čas :roll:


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zermatt/Cervinia 02/2012
PříspěvekNapsal: ned dub 01, 2012 6:16 pm 
Offline
2-CLD

Registrován: ned led 04, 2009 9:47 pm
Příspěvky: 29
Bydliště: Brno
Jiri: Tak se budu těšit na nějaké foto :) Myslím si, že i bydlení ve Valtournenche mohlo být zajímavé, protože za cca 2h se to dá stihnout z dolní stanice kabinky "Salette" až na Rothorn Paradise k horní stanici 3-sedačky "Kumme".


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 12 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz