Právě je pát bře 29, 2024 7:18 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 17 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: KarosáKova lanová dopravní zařízení
PříspěvekNapsal: pát zář 17, 2010 1:15 pm 
Offline
Funitel
Uživatelský avatar

Registrován: stř zář 15, 2010 3:22 pm
Příspěvky: 207
Tak tedy zakládám. Nevím jak budou fotky přibývat-do stavby dalšího díla se nehrnu, spíš doufám, že lanovka bude vylepšována a najde i použití a díky své mobilnosti udělá i nějakou službu a radost. Z jara míváme v obci akci "Pohádkový les" tak by se mohla hodit u nějaké soutěže-za správnou odpověď by dětem "Krakonoš" poslal lízátko, tatínkům pívo, plechovku to uveze, výhodu vidím v obstojné délce :wink: Kdybyste měli nějaký nápad, sem s ním. S vlekem je to horší, protože ten se jenom točí a taky potřebuje stabilních =12V. Takže buď autobaterie, nebo ~230V, napájím to zdrojem z PC. Vkládám tedy další fotky, možno distribuovat. Kdo by chtěl, dodám v ZIP.u. S Videama nevím co, MOVy jsou veliké a nejsou skoro ničím přehrát :?


Přílohy:
Poznámka: Vlek P
P1040599.jpg
P1040599.jpg [ 150.73 KiB | Zobrazeno 10623 krát ]
Poznámka: Vlek P
P1040600.jpg
P1040600.jpg [ 177.4 KiB | Zobrazeno 10623 krát ]
Poznámka: Vlek P
P1040603.jpg
P1040603.jpg [ 178.9 KiB | Zobrazeno 10623 krát ]
Poznámka: Vlek P
P1040605.jpg
P1040605.jpg [ 172.87 KiB | Zobrazeno 10623 krát ]
Poznámka: Vlek P
P1040606.jpg
P1040606.jpg [ 159.83 KiB | Zobrazeno 10623 krát ]
Poznámka: Vlek P
P1040607.jpg
P1040607.jpg [ 174.16 KiB | Zobrazeno 10623 krát ]
Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: KarosáKova lanová dopravní zařízení
PříspěvekNapsal: pát zář 17, 2010 1:22 pm 
Offline
Funitel
Uživatelský avatar

Registrován: stř zář 15, 2010 3:22 pm
Příspěvky: 207
Pro vlek jsem použi Tratrapomácké označení P (přenosný), kabinovka bude dle značení páteřního serveru KL-500 (nosnost 500g) 8) A teď ještě pár fotek :arrow:


Přílohy:
stavba (1).jpg
stavba (1).jpg [ 164.97 KiB | Zobrazeno 10620 krát ]
verze I_na skale (13).jpg
verze I_na skale (13).jpg [ 145.93 KiB | Zobrazeno 10620 krát ]
verze I_na skale (15).jpg
verze I_na skale (15).jpg [ 127.44 KiB | Zobrazeno 10620 krát ]
verze I_na skale (19).jpg
verze I_na skale (19).jpg [ 73.79 KiB | Zobrazeno 10620 krát ]
verze I_na skale (31).jpg
verze I_na skale (31).jpg [ 166.44 KiB | Zobrazeno 10620 krát ]
verze I_na skale (35).jpg
verze I_na skale (35).jpg [ 115.86 KiB | Zobrazeno 10620 krát ]
verze I_na skale (37).jpg
verze I_na skale (37).jpg [ 231.54 KiB | Zobrazeno 10620 krát ]
verze I_na skale (41).jpg
verze I_na skale (41).jpg [ 143.63 KiB | Zobrazeno 10620 krát ]
verze I_na skale (43).jpg
verze I_na skale (43).jpg [ 142.93 KiB | Zobrazeno 10620 krát ]
verze II_pod skalou (2).jpg
verze II_pod skalou (2).jpg [ 170.69 KiB | Zobrazeno 10620 krát ]
verze II_pod skalou (3).jpg
verze II_pod skalou (3).jpg [ 176.43 KiB | Zobrazeno 10620 krát ]
verze II_pod skalou (6).jpg
verze II_pod skalou (6).jpg [ 91.43 KiB | Zobrazeno 10620 krát ]
Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: KarosáKova lanová dopravní zařízení
PříspěvekNapsal: pát zář 17, 2010 7:07 pm 
Offline
3S
Uživatelský avatar

Registrován: čtv zář 24, 2009 3:15 pm
Příspěvky: 396
Bydliště: Náměšť nad Oslavou
Prosím o ZIP ;) Na email vlekar@seznam.cz

_________________
http://www.lanovkanamest.webnode.cz - Vše o modelové LD


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: KarosáKova lanová dopravní zařízení
PříspěvekNapsal: sob zář 18, 2010 9:48 pm 
Offline
3S
Uživatelský avatar

Registrován: úte črc 13, 2010 9:11 am
Příspěvky: 323
Jak je dlouhá lanovkai vlek?


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: KarosáKova lanová dopravní zařízení
PříspěvekNapsal: ned zář 19, 2010 11:56 am 
Offline
Funitel
Uživatelský avatar

Registrován: stř zář 15, 2010 3:22 pm
Příspěvky: 207
Dohromady :?: :)
Vlek v celé délce je vyfotografován ve vlákně "Taky jsem blbnul s lanovkama" i s komentářem k délce lanovky.
Jinak vlek má cca ~7 m, lanovka má v současné době 36 m, ale je variabilní, do pohody to maká kolem 40-45 m. Delší jsem to nezkoušel bo nemám lano ani lokalitu :wink: A včera mi nějakej živel přešmiknul tažnou smyčku, takže tam mám uzlík navíc :(


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: KarosáKova lanová dopravní zařízení
PříspěvekNapsal: ned bře 13, 2011 1:33 pm 
Offline
Funitel
Uživatelský avatar

Registrován: stř zář 15, 2010 3:22 pm
Příspěvky: 207
Takže další přepravní sezóna se blíží (doufám) 8)
Přes zimu jsem konstrukční části schoval do kotce a kabinku si dal na poličku do pokoje s tím, že by po těch 10ti letech možná zasloužila nějakou revitalizaci, dám si jí na oči a snad mě v průběhu zimy něco napadne. I napadlo a tady jsou plody :arrow: nový závěs, natření a zpevnění baterie, repas otočného čepu (není vidět), nové bočnice, modrý nátěr bočnic i spodku. Na modré bočnice bych rád bílou barvou vyvedl nápis "Lanová dráha Paseky n. Jiz.", pravděpodobně to stříknu přes šablonu, ale musím zajet pro sprej. Jinak jsem při podzimním úklidu natřel i dřevěné čáasti dolní stanice luxolem (palisandr+ořech, stejně jako horní), takže dílo má nyní jednotné barevné hnědomodré schéma, do hor myslím velmi schůdná kombinace :wink:


Přílohy:
Obraz0042.jpg
Obraz0042.jpg [ 137.72 KiB | Zobrazeno 10368 krát ]
Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: KarosáKova lanová dopravní zařízení
PříspěvekNapsal: ned bře 13, 2011 8:32 pm 
Offline
3S
Uživatelský avatar

Registrován: stř úno 17, 2010 2:34 pm
Příspěvky: 702
Čoveče fakt pěkné :ano:. A to prostředí na stavbu ideální. To je je doma na zahradě?


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: KarosáKova lanová dopravní zařízení
PříspěvekNapsal: ned bře 13, 2011 8:40 pm 
Offline
Funitel
Uživatelský avatar

Registrován: stř zář 15, 2010 3:22 pm
Příspěvky: 207
Tady jsou relativní pojmy "doma" i na "zahradě" :) Vlek je na našem pozemku hned za barákem, skála, ze které lanovky vede (loňskou sezóny vedla) je rovněž na našem pozemku, ale LD překračuje bývalou cestu (dnes pěšina) a dolní stanice už je za ní, na parcele souseda. Ale ploty tu v horách nemáme, takže je spíš potřeba sledovat, zdali je místo více či méně "na očích", a jestli zařízení nebude překážet. Při tom červnovém "Pohádkovém lese" bych chtěl lanovku umístit do středu obce, ale je to akce na jeden den, přes noc bych se bál to nechat takhle na očích. Stavba (pominu-li přivezení všech dílů) trvá cca hodinku, sklizeno může být do 30 min. Ty stanice se špatně přenáší jednomužně a práci při stavbě dá natažení lan a jejich vypnutí-je to věčné běhání nahoru a dolu.
Jinak jsem během odpoledne vyříznul šablonky-na jedné straně "lanová dráha", na druhé "Paseky nad Jizerou".


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: KarosáKova lanová dopravní zařízení
PříspěvekNapsal: ned bře 13, 2011 9:32 pm 
Offline
2S
Uživatelský avatar

Registrován: pon pro 29, 2008 10:24 pm
Příspěvky: 270
Bydliště: Rokytnice nad Jizerou
KarosáK píše:
Tady jsou relativní pojmy "doma" i na "zahradě" :) Vlek je na našem pozemku hned za barákem, skála, ze které lanovky vede (loňskou sezóny vedla) je rovněž na našem pozemku, ale LD překračuje bývalou cestu (dnes pěšina) a dolní stanice už je za ní, na parcele souseda. Ale ploty tu v horách nemáme, takže je spíš potřeba sledovat, zdali je místo více či méně "na očích", a jestli zařízení nebude překážet. Při tom červnovém "Pohádkovém lese" bych chtěl lanovku umístit do středu obce, ale je to akce na jeden den, přes noc bych se bál to nechat takhle na očích. Stavba (pominu-li přivezení všech dílů) trvá cca hodinku, sklizeno může být do 30 min. Ty stanice se špatně přenáší jednomužně a práci při stavbě dá natažení lan a jejich vypnutí-je to věčné běhání nahoru a dolu.
Jinak jsem během odpoledne vyříznul šablonky-na jedné straně "lanová dráha", na druhé "Paseky nad Jizerou".

Ty jsi "Pasečák"??


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: KarosáKova lanová dopravní zařízení
PříspěvekNapsal: stř bře 16, 2011 12:55 pm 
Offline
Funitel
Uživatelský avatar

Registrován: stř zář 15, 2010 3:22 pm
Příspěvky: 207
Vyskytuji se v Pasekách poměrně často 8)


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: KarosáKova lanová dopravní zařízení
PříspěvekNapsal: stř bře 16, 2011 9:53 pm 
Offline
4-CLD

Registrován: pon led 31, 2011 1:34 pm
Příspěvky: 53
Pěkná práce :ano: . Muselo dát práci že :mrgreen: ? :lol: Jak dlouho si to asi tak stavěl ?


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: KarosáKova lanová dopravní zařízení
PříspěvekNapsal: stř bře 16, 2011 10:02 pm 
Offline
Funitel
Uživatelský avatar

Registrován: stř zář 15, 2010 3:22 pm
Příspěvky: 207
Honczik píše:
Pěkná práce :ano: . Muselo dát práci že :mrgreen: ? :lol: Jak dlouho si to asi tak stavěl ?

Poprvé jsem přispěl do vlákna o blbnutí s lanovkama, takže historii připomenu udtamtud: Visutá kabinovka se mi nejprve proháněla jen na nataženém provaze mezi stromy. Pak přišla úprava závěsu na jednostranný pro možnost jízdy přes podpěry, pak sbastlení horní stanice ze shnilého schodu. O pár let později již povedenější montáž dolní stanice. Vše poháněno jen taháním za tažný provázek-zde byl po léta největším kamenem úrazu pohon vyžadující plynulou regulaci, obousměrný chod a přívod elektrické energie do lokality hodné provozu této vistuté dráhy pod širým nebem. Až letos na jaře se realizace dočkal funkční a bezporuchový provoz lanovky 36 metrů dlouhé, poháněné akuvrtačkou-340 ot/min, rychlost ~0,75 m/s, napínání je prováděno závažím (15 kg) v horní stanici.
Začal jsem na základce a dělal, jsem podle času, chuti, nápadu, zručnosti. S různými úpravami a vylepšeními na tom pracuji cca 8 let a z lanovky se stal již víceméně hotový kompaktní celek. Vylepšení se meze nekladou, např. přidělávání detailů, osvětlení, zabezpečovací zažízení, pak třeba ten pohon, abych nemusel akuvrtačku držet v ruce (spínač)...ale není spěch 8)


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: KarosáKova lanová dopravní zařízení
PříspěvekNapsal: čtv bře 17, 2011 5:19 pm 
Offline
3S
Uživatelský avatar

Registrován: úte črc 13, 2010 9:11 am
Příspěvky: 323
Já akuvrtačku taky zkoušel. Nevybíjíse ti moc? Mě se strašně vybíjela.


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: KarosáKova lanová dopravní zařízení
PříspěvekNapsal: čtv bře 17, 2011 8:40 pm 
Offline
Funitel
Uživatelský avatar

Registrován: stř zář 15, 2010 3:22 pm
Příspěvky: 207
Je poznat, když jezdím prázdný. Vybije se dřív, když jezdím naložený. Na jeden akumulátor (střídám 2) vydržím jezdit bez přestávek nahorů a dolů něco kolem půlhodinky. Ale to musím fakt švihat jednu jízdu za druhou. To jsem zkoušel při zátěžových jízdách, ale většinou strnule sedět obkročno na tom prkně nevydržím, takže se v pauzičkách protahuji. Když mám k dispozici oba akumulátory, tak to stačí na zhruba 2-2,5 hodiny srandy. Většinou je to tak, že odpoledne si jdu na hodinku zajezdit a vybiju jeden. Dostačující. Pokud bych šel do celodenního provozu, jezdil bych řekněme v 5` intervalu a střídal akumulátory v nabíječce, aby se stíhaly dobíjet. A pak mám ještě jeden technický problém :arrow: převod v akuvrtačce je pravděpodobně samosvorný a umí jen pohánět, nikoli brzdit, takže jakmile se začne lanáč otáčet rychleji, než sklíčidlo, začnou se ve stroji "počítat zuby" a když je to naložený, převody se hryznou. Takže musím při jízdě dolů přibržďovat sklíčidlo, aby byly převody stále v tahu :?


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: KarosáKova lanová dopravní zařízení
PříspěvekNapsal: pát bře 18, 2011 2:41 pm 
Offline
3S
Uživatelský avatar

Registrován: úte črc 13, 2010 9:11 am
Příspěvky: 323
Mě rozčilovala ta brzda na vrtačce, ono to začne drnčet a když je to na špantý stupeň, ani se to nerozjede.


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 17 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz