Právě je čtv bře 28, 2024 5:38 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Pravidla fóra


Zde můžete umístit fotku lanovky, vleku nebo čehokoliv co se týká zimních technologií a hor a ostatní mají za úkol uhádnout, kde to je. Cílém hádanky je dílčími otázkami (pohoří, střediska, města atd.) se dostat až ke správné odpovědi. Pokud někdo pozná místo hned na první pohled, je slušné napsat odpověď soukromou zprávou autorovi hádanky a ne přímo na fórum, aby ostatní měli ještě šanci hádat. U cizích fotek je nutné nejpozději po vyluštění hádanky uvést zdroj.



Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 9 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Živoucí fosílie
PříspěvekNapsal: čtv zář 13, 2018 9:55 pm 
Offline
3S
Uživatelský avatar

Registrován: pon úno 21, 2011 9:26 pm
Příspěvky: 508
Bydliště: Brno
V názvu uvedený termín z evoluční biologie lze aplikovat i na vleky v této hádance,
které navzdory dynamickému rozvoji střediska, ve kterém se všechny čtyři nacházejí,
zůstaly zachovány ve své původní podobě. Úkolem je určit přesnou polohu všech čtyř.
Nacházejí se ve vzájemné blízkosti, všechny najdete vyznačné v mapách (např. mapy.cz).


Přílohy:
fosilie1.jpg
fosilie1.jpg [ 157.44 KiB | Zobrazeno 4560 krát ]
fosilie2.jpg
fosilie2.jpg [ 178.45 KiB | Zobrazeno 4560 krát ]
fosilie3.jpg
fosilie3.jpg [ 113.36 KiB | Zobrazeno 4560 krát ]
fosilie4.jpg
fosilie4.jpg [ 130.51 KiB | Zobrazeno 4560 krát ]

_________________
Nevěřte záchodům ve snu. Je to past!
Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Živoucí fosílie
PříspěvekNapsal: úte zář 25, 2018 7:44 pm 
Offline
3S
Uživatelský avatar

Registrován: pon úno 21, 2011 9:26 pm
Příspěvky: 508
Bydliště: Brno
Polohu všech čtyř vleků správně určil vilemk.
Prvním je známý Krakonoš ve Špindlerově Mlýně, kotvičky pak najdete v části Labská.
Přesnou polohu a další fotografie všech čtyř a mnoha dalších vleků budeme postupně přidávat
na nově založenou facebookovou stránku "Zapomenuté lyžařské vleky", na kterou jste tímto zváni:
https://www.facebook.com/lyzarskevleky/

Takže sledujte, sdílejte, lajkujte, ale hlavně prohlížejte, čtěte a komentujte!

_________________
Nevěřte záchodům ve snu. Je to past!


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Živoucí fosílie
PříspěvekNapsal: stř říj 03, 2018 6:48 pm 
Offline
Funitel

Registrován: úte dub 16, 2013 1:38 pm
Příspěvky: 209
Ach jo... fakt je nutnej facebook?

H.


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Živoucí fosílie
PříspěvekNapsal: čtv říj 04, 2018 4:37 am 
Offline
2S
Uživatelský avatar

Registrován: pon pro 29, 2008 10:24 pm
Příspěvky: 270
Bydliště: Rokytnice nad Jizerou
Přesně. Myšlenka dobrá, ale i v dnešní době existují lidi co fuckbook nemají a nechtějí.


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Živoucí fosílie
PříspěvekNapsal: čtv říj 04, 2018 1:09 pm 
Offline
3S
Uživatelský avatar

Registrován: pon úno 21, 2011 9:26 pm
Příspěvky: 508
Bydliště: Brno
Plně respektuju, a (v rámci svých mentálních dovedností možností) chápu a sdílím výhrady vůči facebooku. Našim cílem bylo investigativní vlekařinou oslovit co nejširší publikum, a tak zvýšit pravděpodobnost, že se dostaneme k informacím, které mezi jednotlivými lidmi v ČR ještě mohou být k tomuto tématu k dispozici.
Právě proto jsme zvolili platformu, která nám zprostředkuje maximální informační průtočnost, vědomi si principiálních nedostatků, které její používání obnáší.

_________________
Nevěřte záchodům ve snu. Je to past!


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Živoucí fosílie
PříspěvekNapsal: čtv říj 04, 2018 2:59 pm 
Offline
3S
Uživatelský avatar

Registrován: stř úno 17, 2010 2:34 pm
Příspěvky: 702
Jak píše deti, chceme vleky nejenom ukazovat, ale také se o nich něco dozvědět. Což už sklízí ovoce a díky tomuto projektu jsem v kontaktu s několika lidmi (pamětníky), od kterých jsem dostal/dostanu jedinečné informace a v brzké době se naši návštěvníci můžou těšit na zajímavé reportáže, ke kterým se nikde jinde na internetu nedostanou. Kdybychom založili novou stránku, její propagace bude daleko obtížnější (to lze jedině placenou reklamou) a ne každý by se tam chtěl registrovat - bohužel to vidíme zde na fóru, že dosah k veřejnosti a její zpětná vazba je nulová. Krom toho dnes má každý klub ať už sportovní, kulturní apod. facebook, protože to zkrátka má největší efekt.
Pokud někdo nechce sdílet osobní informace na fb, není nic jednoduššího, než si založit účet pod fiktivním jménem.


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Živoucí fosílie
PříspěvekNapsal: čtv říj 04, 2018 5:59 pm 
Offline
Funitel

Registrován: úte dub 16, 2013 1:38 pm
Příspěvky: 209
I když OT,hodím sem co jsem napsal deti:

"Ahoj

Cesta do pekla je dlážděná dobrými úmysly.

Facebook je vůči nepřihlášeným uživatelům velmi agresivní a snaží se je donutit k přihlášení nebo vytvoření registrace. Takže nepřihlášeným se zobrazuje s z mého pohledu obrovským omezením.

Používám internet dlouho a jsem toho názoru, že má být otevřenou platformou, kterou mohou všichni bez rozdílu využívat a její užívání mít pod kontrolou, případně opačně mají mít možnost sdílet a nabízet data, služby a informace volně.

Facebook toto nejen že nedodržuje, ale snaží se to aktivně zlikvidovat. Jde o uzavřenou, privátně vlatněnou platformu, která uživatele považuje za jakousi kořist, kterou následně sleduje, profiluje a prodává na trhu (a toto činí i mimo vlastní stránky, v naprosto gigantickém rozsahu - kdykoliv vlezeš na nějakou stránku, kde je palec I Like, tak facebook zjistí, že jsi to ty, známý uživatel facebooku.. nesleduje jen aktivity přímo na facebooku, ale všude. Podle tohohle šmírování ti pak servíruje obsah. Krom toho si platforma osobuje právo zveřejňované informace vpodstatě libovolně cenzurovat a nakládat s nimi jako se svým majetkem...

Nemám problém se "sociální žumpou" tedy jak to chápu, s částí obsahu, co tam uživatelé vytvářejí, ale se způsobem fungování té platformy jako takové a to dost zásadní problém. Jsem běsný z toho, že spousta lidí na první dobrou vidí facebook jako řešení téměř čehokoliv ale ten gigantický problém zcela ignorují, protože to je pohodlné.

Škoda.

H."

Založení fiktivního profilu na facebooku neřeší vůbec nic... ono je zase tolik nezajímá, jak se přesně jmenuješ... to je nakonec jedno. Jde o to komplexní šmírování identity...

Osobně bych preferoval například variantu, kdy se ty reportáže, fotky atd zveřejňují na nějakém nezávislém webu (například zde, když už existuje) a na facebook se pak třeba nějakým robotem hážou odkazy a náhledy fotek, proč ne.. ale všechno to nalít do xichtoknihy je prostě zlo...

Nerad jsem kverulantem po boji, ale předem se nikdo nezmínil..

H.


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Živoucí fosílie
PříspěvekNapsal: úte říj 09, 2018 8:29 pm 
Offline
Funitel
Uživatelský avatar

Registrován: stř zář 15, 2010 3:22 pm
Příspěvky: 207
Bohužel souhlasím do puntíku s výše uvedeným, takže jsem již přes 10 let elektronickým asociálem. Jedni mě zatracují, jiní vysmívají, třetí říkají, že jsem šťastlivec a mám od toho klid. Že je to žrout času je můj boj, ale já se tomu prostě nechci zaprodat z těch šmírovacích důvodů a i pro tu politiku "buď s námi, nebo proti nám", čili že mi furt někdo něco postuje přes fb, ale já nejsem v sektě, takže smůla. Pravda, Google je podobný ale telefon s Androidem už taknějak fakt mít "musím".
A prvotním důvodem proč nemít fb byl historický vývoj:
-založ si email, je to super
-OK, je to pomalé, můžu jen pár minut měsíčně, ale zkusím to
-kdy už budeš mít mobil?
-nevím, až mi ho naši koupí (5110 stála masakry) a stejně nikdo nemáme na kredit
-dělej, založ si ICQ, to je bomba!
-OK, ale po roce už jste tam nikoho nesehnali a posílání souborů padalo
-dělej, založ si lide.cz, ať můžeš na Spolužáky
-hmm, takže po roce tam nikdo nechodil a Spolužáci už neexistují
-dělej, založ si Skype, to je super, pokecáme
-jasně, jenže nemám takový přístup k netu, aby mi to šlapalo a když někoho sháním, tak tam není a musím mu beztak volat, aby se připojil. V té době už jsem to spíše vyřešil mobilem, emailem, nebo v hospodě....
No a když přišli s fb, tak jsem se šprajcnul a řekl NIKDY, protože když pak nakonec člověk od někoho něco potřebuje, stejně ho naháním mobilem. A co se z toho stalo za zvěrstvo mě jen utvrzuje v mém bojkotu.

Ale jinak chlastám a žeru maso, takže to se mnou snad tak zlý nebude.

Sorry za OT, ale vlstně se o tomhle problému nikde nemluví.

Takže jsem rád za internetová fóra a ta snad ještě nějaký čas vydrží...a pak nám snad ještě zbyde semtam nějaká hospoda :D


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Živoucí fosílie
PříspěvekNapsal: ned úno 03, 2019 8:08 pm 
Offline
3S
Uživatelský avatar

Registrován: pon úno 21, 2011 9:26 pm
Příspěvky: 508
Bydliště: Brno
Vedle facebookových stránek jsme se rozhodli založit další webovou platformu, na které kromě souhrnu dosavadních materiálů z FB najdete například přehled zaniklých lyžařských vleků ve formě interaktivní mapy ČR a SR (zatím jsme jich objevili „jen“ 320). Další informace a dokumenty budou, nejlépe ve spolupráci s vámi, přibývat. Tímto vás tedy zveme k návštěvě našeho nového webu http://www.zapomenute-vleky.cz a budeme se těšit na vaši odezvu!

_________________
Nevěřte záchodům ve snu. Je to past!


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 9 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz