Právě je čtv bře 28, 2024 11:41 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 60 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Plešivec
PříspěvekNapsal: stř srp 13, 2014 10:46 am 
Offline
4-CLF
Uživatelský avatar

Registrován: úte lis 12, 2013 6:19 pm
Příspěvky: 43
Bydliště: Praha 4
O víkendu jsem byl v Krušných horách a natočil jsem jízdu nahoru na LD Pstruží - Plešivec (A).
Video zde: https://www.youtube.com/watch?v=3DTRfY9 ... Q8srXS5Y8g


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Plešivec
PříspěvekNapsal: stř srp 13, 2014 3:07 pm 
Offline
15-MGD

Registrován: úte dub 28, 2009 10:10 am
Příspěvky: 167
Bydliště: Praha
Moc hezký video.
Koukal jsem, že se bude posuzovat EIA na další sjezdovku napravo od lanovky Pstruží při pohledu nahoru, což si myslím, že z toho udělá komplexní areál a lanovka z Pstruží tím bude líp využitá, protože teď je to spíš transportní lanovka nahoru. Jinak moc hezký areál.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Plešivec
PříspěvekNapsal: stř srp 13, 2014 4:37 pm 
Offline
4-CLF
Uživatelský avatar

Registrován: úte lis 12, 2013 6:19 pm
Příspěvky: 43
Bydliště: Praha 4
Petkan píše:
Koukal jsem, že se bude posuzovat EIA na další sjezdovku napravo od lanovky Pstruží při pohledu nahoru, což si myslím, že z toho udělá komplexní areál a lanovka z Pstruží tím bude líp využitá, protože teď je to spíš transportní lanovka nahoru. Jinak moc hezký areál.

Díky
Mno, nevím co by měli posuzovat. Celá sjezdovka je vykácená a vypalují ji. To vypalování mi nepřipadá super, ale dělají to tak. Ovšem ta sjezdovka nebude nic moc. Začátek bude trošku prudší, ale pak to bude spíše rovina. Ovšem velice nakloněná rovina. Bohužel ale na stranu. Pokud z toho chtějí udělat normální sjezdovku, bude v mnoha místech potřeba postavit na jedné straně násyp a na druhé zeď.


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Plešivec
PříspěvekNapsal: stř srp 13, 2014 10:01 pm 
Offline
15-MGD

Registrován: úte dub 28, 2009 10:10 am
Příspěvky: 167
Bydliště: Praha
Aha, asi se toho nebojej. Nevim. víc viz : http://portal.cenia.cz/eiasea/detail/EIA_KVK479
Taky mě to profilově přijde zvláštní (jen dle mapy), nahoře trochu prudký, pak je to zas trochu placka a pak traverz po krpálu obloukem. Asi nic extra, ale v tomhle blbym profilu svahu se asi nic rozumějšího směrem k lanovce nevymyslí, pokud tam nechtěj mít prudkou černou po spádnici. Otázka je, jestli to ještě nebudou nějak tvarovat, aby to nebylo dole tak nakloněný.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Plešivec
PříspěvekNapsal: stř srp 13, 2014 10:38 pm 
Offline
4-CLF
Uživatelský avatar

Registrován: úte lis 12, 2013 6:19 pm
Příspěvky: 43
Bydliště: Praha 4
Celá lanovka z Pstruží je velký omyl. Na tuhle se měli vykašlat a postavit jen Modes Grund a Plešiveckou louku. Šli jsme z Abertam do Pstruží. Šli jsme po takové cestě, na které byly lampy a zasněžování, myslel jsem si, že je to běžkařský okruh. Na mapě jsem zjistil, že je to sjezdovka. Naprosto rovná cesta akorát pro jedno auto. Lanovka pouze vyváží lidi z Pstruží k LD Modes Grund.


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Plešivec
PříspěvekNapsal: sob srp 16, 2014 8:46 am 
Offline
3-CLF

Registrován: stř říj 26, 2011 9:31 pm
Příspěvky: 39
a jak to vypada s tou dlouhatanskou sjezdovkou do Merklina?
To bude teprve vec. Sice se bojim ze to bude taky takova rovina, ale asi hodne dlouha :-)


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Plešivec
PříspěvekNapsal: ned srp 17, 2014 1:27 pm 
Offline
3S
Uživatelský avatar

Registrován: pon úno 21, 2011 9:26 pm
Příspěvky: 508
Bydliště: Brno
Jacke-Semtex píše:
a jak to vypada s tou dlouhatanskou sjezdovkou do Merklina?
To bude teprve vec. Sice se bojim ze to bude taky takova rovina, ale asi hodne dlouha :-)


Podle projektu by měla být dlouhá 3100 m při překonaném převýšení 460 m. V průměru to není tak zlé,
jenže dle reliéfu bude obsahovat kromě čtyř slušných modrých úseků i dvě delší a jednu kratší rovinu, které budou
sjízdné bez odpichování snad jen na zledovatělém povrchu, a hlavně úvodní padák (délka 140 m, převýšení 50 m),
úsek prakticky černý, na který si většina začátečníků netroufne.


Přílohy:
merklin.jpg
merklin.jpg [ 140.85 KiB | Zobrazeno 6987 krát ]

_________________
Nevěřte záchodům ve snu. Je to past!
Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Plešivec
PříspěvekNapsal: ned srp 17, 2014 2:58 pm 
Offline
4-CLF
Uživatelský avatar

Registrován: úte lis 12, 2013 6:19 pm
Příspěvky: 43
Bydliště: Praha 4
Všechny sjezdovky na Plešivci mají prudký začátek a pak jsou mírné. Dívám se, kudy má ta sjezdovka vést a kolem kóty 827 to bude velice mizerné. Pokud sjezdovka povede severně od ní, tak bude strašně nakloněná. Pokud povede v její blízkosti, tak to bude strašná rovina. Bude se muset velice kroutit, aby to nebyl proti kopec. Pokud povede jižně od té kóty, tak bude sjezdovka nakloněná.
Na papíře to nevypadá špatně, cca 3100 metrů délka a převýšení cca 450 metrů. Ovšem 1/3 převýšení se překoná v prvních cca 800 metrech a pak je cca 1 km rovina. Poté zase mírné klesání. No nevím, zda by to bylo dobré. Rozhodně by měli nejdelší lanovku v ČR. Lanovka z vrcholku Plešivce až do Merklína by mohla mít i 3 km, stoupání by bylo cca 500 metrů a klesání cca 50. Spočítal jsem, že sjezdovka bude mít v průměru menší klesání, než Dámská na Klínovci.


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
 Předmět příspěvku: Zasněžování
PříspěvekNapsal: sob led 10, 2015 3:33 pm 
Offline
4-CLD

Registrován: úte led 20, 2009 6:04 pm
Příspěvky: 54
Zdravím pánové
Máte někdo podrobnosti ohledně zasněžovacího systému na Plešivci? Jaká mají děla, jaký výkon dají maximálně čerpadla atd?. Protože máme za sebou od prosince snad 10-15 mrazivých nocí a oni nejsou schopni zprovoznit ani jednu sjezdovku? Tož jsou to magoři, či co? Můžou mít i 30 odpojitelných lanovek, ale pokud nejsou schopni zasněžit sjezdovku tak jsou v ....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zasněžování
PříspěvekNapsal: sob led 10, 2015 3:50 pm 
Offline
2-CLF

Registrován: úte dub 23, 2013 10:07 am
Příspěvky: 11
Raskiss píše:
Zdravím pánové
Máte někdo podrobnosti ohledně zasněžovacího systému na Plešivci? Jaká mají děla, jaký výkon dají maximálně čerpadla atd?. Protože máme za sebou od prosince snad 10-15 mrazivých nocí a oni nejsou schopni zprovoznit ani jednu sjezdovku? Tož jsou to magoři, či co? Můžou mít i 30 odpojitelných lanovek, ale pokud nejsou schopni zasněžit sjezdovku tak jsou v ....


Myslím, že už měli spuštěnou tu krátkou neodpojku s tou modrou Renatou. :wink: Zasněžovali taky tu černou a delší modrou k LD Modesgrund, chtěli je o víkendu otevřít, ale holt přišla obleva :lol: akorát od pátku tam prý moc fouká, tak lanovka Abertamy nejede :roll:
http://skiarealplesivec.com/cs/aktualit ... imo-provoz


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Plešivec
PříspěvekNapsal: sob led 10, 2015 3:58 pm 
Offline
2-CLF

Registrován: úte dub 23, 2013 10:07 am
Příspěvky: 11
Jinak mi celý areál Plešivec přijde celkově poměrně šílený a nejsem si jistý zda se jim ta investice vrátí. :| Btw na Klínovec je to, co by kamenem dohodil. Sice jsem neměl tu čest toto místo navštívit, ale podle mapy soudím, že se jedná o klasický český "rodinný" areál, který příliš nemá co nabídnout...
Jinak lanovka do Merklina by sice byla dlouhá, ale sjezdovka by byla lyžařky naprosto nezajímavá. Nebyla by zas tak rodinná, protože by se tam lidi zastavovali :lol:


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Plešivec
PříspěvekNapsal: ned led 11, 2015 11:45 am 
Offline
8-MGD

Registrován: stř dub 14, 2010 4:58 pm
Příspěvky: 122
Bydliště: Praha
Jak je to s nima, od té doby co to postavili, což je tuším rok 2013/2014 jsem to středisko neviděl v provozu, kromě teď zmiňované kratičké modré. Také by mě zajímalo jak na tom jsou a co tam dělají se zasněžováním ??
Jako mají to těžký Klínovec je Klínovec, ale když nemají na čem jezdit, tak je to těžké.
Sjezdovka do Merlína je blbost, to není realizovatelný.
Za to mají v té zimní mapě namalovanou další modrou sjezdovku, nejsem si teda jistej s její střední části, kde je pěkná planina, spodní a svrchní úsek pěkný padák, ale to je jen pár stovek metrů.


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Plešivec
PříspěvekNapsal: pon led 12, 2015 10:56 am 
Offline
2-CLF

Registrován: úte dub 23, 2013 10:07 am
Příspěvky: 11
Je to děs. Postavili to vcelku levně, mají plány na rozšiřování, ale teď se ten areál žene do záhuby. :ne:


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Plešivec
PříspěvekNapsal: pát led 30, 2015 9:59 am 
Offline
8-MGD

Registrován: stř dub 14, 2010 4:58 pm
Příspěvky: 122
Bydliště: Praha
Tak jak koukám na webkamery, tak nic moc i když mají sníh. Bydlí tam někdo poblíž, kdo by mohl poskytnout informace.


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Plešivec
PříspěvekNapsal: čtv úno 09, 2017 10:31 am 
Offline
4-CLF

Registrován: ned led 17, 2010 6:06 pm
Příspěvky: 44
Ahoj, zde posilam ke stazeni balik vykresu noveho navrhu UP Merklina.
Je tam vidět kudy má nově vést lanovka a sjezdovka z Plešivce do Merklína. Doporucuju kouknout na koordinacni vykres, kde je vse pekne videt.
http://www.obecmerklin.cz/e_download.ph ... erklin.zip


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 60 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz