Právě je čtv bře 28, 2024 8:20 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 17 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Lyžařský průmysl v Jeseníkách
PříspěvekNapsal: pon led 03, 2011 10:24 pm 
Offline
4-CLD

Registrován: úte led 20, 2009 6:04 pm
Příspěvky: 54
pořad tu nadávate o megalomanii...Víte co je megalomanie? toto....
695km propojenych sjezdovek - Více jak Tři údolí (Francie) - nejv propojena oblast svete
2739 ha sjezdovek obsluhuji lanovky s preprav kapacitou 385000 os / h tzn 1ha - 140 os/h..pro predstavu Chopok 226 os/h (vychazim z dat z webu lanovky.sk, kde srovnavali stuhleck a chopok. chopok ma 84 ha a 19 000 os/h) jsou zapocitani uzke sjezdovky v traversech jak muzete videt na pdf ktere je prilozene.
nahled - 275 kb jpeg - http://files.uloziste.com/5ef0bd8c31ac4c01/jeseniky.jpg
pdfko 11 Mb plne rozliseni tucne kabinove lanovky - http://www.ulozto.cz/7232473/jes-export-model-pdf
Podotykam projekt neobsahuje lyzarske vleky.....
tak co panove cemu se rika megalomanie?:-D Jak bude cas pridam i propojeni Beskyd od Lysé hory po Radhost a vyuziti polske strany krkonos


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lyžařský průmysl v Jeseníkách
PříspěvekNapsal: pon led 03, 2011 10:46 pm 
Offline
3S
Uživatelský avatar

Registrován: sob lis 28, 2009 11:40 pm
Příspěvky: 511
Bydliště: Praha 8
Tak tohle je teprve něco! :D Ale myslím, že se bouhužel něčeho takového nedočkáme...


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lyžařský průmysl v Jeseníkách
PříspěvekNapsal: pon led 03, 2011 10:53 pm 
Offline
3S
Uživatelský avatar

Registrován: ned led 18, 2009 8:19 pm
Příspěvky: 420
Bydliště: Praha 4
Tak to teda je! Hned ze středisek udělat 3 údolí :D , ale bylo by to dost dobrý :D :D 8)

Jak dlouho si si s tím rájem hrál :?: Dalo to hodně práce :?:

Jemom u toho Červenohorského sedla mi nesedí ty 3 sjezdovky přes silnici a někde chybí dokreslené sjezdovky, taky kousek od Červenohorského sedla.


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lyžařský průmysl v Jeseníkách
PříspěvekNapsal: úte led 04, 2011 7:58 am 
Offline
3S
Uživatelský avatar

Registrován: pát lis 26, 2010 8:16 pm
Příspěvky: 522
Bydliště: Vysočina
Tak to je no comment :D :D :D ...Nejlepší na tom je, že v Alpách se takhle velké středisko uživí, ale i tak, stavělo se tam do současné podoby strašnou dobu, v Česku by jsi mohl sice dosáhnout obdobné velikosti střediska, ale délku a převýšení sjezdovek u nás nezlepšíš a tím pádem v tomto ohledu nikdy nemůžeme dosahovat na Alpy...


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lyžařský průmysl v Jeseníkách
PříspěvekNapsal: úte led 04, 2011 12:43 pm 
Offline
4-CLD

Registrován: úte led 20, 2009 6:04 pm
Příspěvky: 54
Thomas píše:
Tak to teda je! Hned ze středisek udělat 3 údolí :D , ale bylo by to dost dobrý :D :D 8)

Jak dlouho si si s tím rájem hrál :?: Dalo to hodně práce :?:

Jemom u toho Červenohorského sedla mi nesedí ty 3 sjezdovky přes silnici a někde chybí dokreslené sjezdovky, taky kousek od Červenohorského sedla.

silnice.... kdyz uz by se nasly prachy na to postavit to, tak by se nasly prachy i na podplaceni ekologu nebo na jejich umlceni a za dalsi buky by se psotavil tunel pod CS....hral jsem si s tim ja nevim 2-3 roky:-) a ty sjezdovky nejsou dodelany protoze na tym kutim ted:-D Da to celkem praci neni to jen nacmarani modre, cervene barvy do mapy:-)


Naposledy upravil Raskiss dne úte led 04, 2011 1:19 pm, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lyžařský průmysl v Jeseníkách
PříspěvekNapsal: úte led 04, 2011 12:45 pm 
Offline
4-CLD

Registrován: úte led 20, 2009 6:04 pm
Příspěvky: 54
tomasek.mirko píše:
Tak to je no comment :D :D :D ...Nejlepší na tom je, že v Alpách se takhle velké středisko uživí, ale i tak, stavělo se tam do současné podoby strašnou dobu, v Česku by jsi mohl sice dosáhnout obdobné velikosti střediska, ale délku a převýšení sjezdovek u nás nezlepšíš a tím pádem v tomto ohledu nikdy nemůžeme dosahovat na Alpy...

Sak to je for fun, ale jen pro predstavu v Les Deux Alpes machruji ze maji nejdelsi cernou na svete 16 km a prevyseni 2 km to mas 1m prev na 8 m delky:-D to i modra ve Sv petru ma vetsi sklon:-D A nejdelsi ma asi 3 km a prevyseni cca 600-700 m. Je to delane jen tak for fun stavet by se muselo pomalicku od 70tych let jak v rakousku ale ted by to mohlo vypadat takto:-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lyžařský průmysl v Jeseníkách
PříspěvekNapsal: úte led 04, 2011 12:57 pm 
Offline
4-CLD

Registrován: úte led 20, 2009 6:04 pm
Příspěvky: 54
a jak bude cas tak dodam do mapky cisla lanovek a typy a v excelu budou cisla s parametry lanovek:-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lyžařský průmysl v Jeseníkách
PříspěvekNapsal: úte led 04, 2011 1:34 pm 
Offline
15-MGD

Registrován: úte dub 28, 2009 10:10 am
Příspěvky: 167
Bydliště: Praha
Co na to říct. To je prostě nádhera :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lyžařský průmysl v Jeseníkách
PříspěvekNapsal: úte led 04, 2011 9:27 pm 
Offline
3S
Uživatelský avatar

Registrován: úte pro 30, 2008 7:46 pm
Příspěvky: 435
Bydliště: Olomouc
Na tom by státní kasa mohla postavit státní rozpočet !! Záleží jak by to dopadlo. Kreslil jsi to jen tak, nebo znáš i konkretně tuto oblast ?
Kdyby byla jistota sněhu tak 100 dní v roce tak by se dalo do toho jít. Je to scifi, ale pokračuj dál, némá to chybu !!!


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lyžařský průmysl v Jeseníkách
PříspěvekNapsal: úte led 04, 2011 10:13 pm 
Offline
4-CLD

Registrován: úte led 20, 2009 6:04 pm
Příspěvky: 54
Milan píše:
Na tom by státní kasa mohla postavit státní rozpočet !! Záleží jak by to dopadlo. Kreslil jsi to jen tak, nebo znáš i konkretně tuto oblast ?
Kdyby byla jistota sněhu tak 100 dní v roce tak by se dalo do toho jít. Je to scifi, ale pokračuj dál, némá to chybu !!!

Co se tyce snehu, nevim jestli zante rceni Praded-ledovec moravy? :D Znam tuto oblast dobre. Uz jsem na to kdysi narazel udelal jsem si v Excelu program na simulaci vyvoje stredisek se vsim vsudy zasnezovani,lanovky apod.... proste vse co ke stredisku patri:-) pokud ma nekdo zajem muzu ukazat. Nejvice jsme hrdy na kalkulator investicnich nakladu na lanovky :-) No a zacal jsem nekdy v roce 1970 a jdu stavim obmenuju a vyslo z toho trebas to co je v tom pdf v jesenikach. Napriklad zasnezovaci nadrze jsou navrzeny kapacitne tak aby vodou pokryly 40 cm snehu na vsech sjezdovkach, takze to neni jen tak ledajake. Parkovaci plochy se taktez odviji od kapacity strediska. vsechn oej propocitano podle informaci z internetu. Jak rikam, je to moje velke hobby :) Jak bude cas hned vam tu dodam dalsi veci:-) i co se tyce celkovych investicnich nakladu na vybudovani ciste lyzarske infrastruktury.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lyžařský průmysl v Jeseníkách
PříspěvekNapsal: úte led 04, 2011 10:52 pm 
Offline
3S
Uživatelský avatar

Registrován: pon pro 29, 2008 11:04 pm
Příspěvky: 337
Bydliště: Praha 4 / Jablonec n N.
Wow, to je paráda :D Ale ve Francii je to taky jiné v tom, že mají hor spoustu, zatímco tohle by "zničilo" celé Jeseníky. Nemáš větší plánek?


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lyžařský průmysl v Jeseníkách
PříspěvekNapsal: úte led 04, 2011 11:25 pm 
Offline
4-CLD

Registrován: úte led 20, 2009 6:04 pm
Příspěvky: 54
Carver píše:
Wow, to je paráda :D Ale ve Francii je to taky jiné v tom, že mají hor spoustu, zatímco tohle by "zničilo" celé Jeseníky. Nemáš větší plánek?

vetsi planek je v tom pdf na ulozto.cz....je tam dokaz. No znicilo to mas pravdu, ale ruku na srdce..co je hezci...cumet se na hnedouhelne doly v Podkrusnohori? Nebo na pruseky v Jesenikach? :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lyžařský průmysl v Jeseníkách
PříspěvekNapsal: úte led 04, 2011 11:37 pm 
Offline
3S
Uživatelský avatar

Registrován: pon pro 29, 2008 11:04 pm
Příspěvky: 337
Bydliště: Praha 4 / Jablonec n N.
Aha, jsem nepozornej, promiň... :oops: No já bych udělal jedno solidní středisko, třeba ČHS+Kouty+Mravenečník a pak už ty hory nechal být. A vidíš, zrovna u těch krušnohorských dolů by to vůbec nevadilo, a to jsou jen pár kilometrů od 500metrového převýšení :ano:


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lyžařský průmysl v Jeseníkách
PříspěvekNapsal: stř led 05, 2011 10:37 am 
Offline
4-CLD

Registrován: úte led 20, 2009 6:04 pm
Příspěvky: 54
Carver píše:
Aha, jsem nepozornej, promiň... :oops: No já bych udělal jedno solidní středisko, třeba ČHS+Kouty+Mravenečník a pak už ty hory nechal být. A vidíš, zrovna u těch krušnohorských dolů by to vůbec nevadilo, a to jsou jen pár kilometrů od 500metrového převýšení :ano:

A mohlo by byt vetsi kdyby se do tech dolu vybagrovaly jamy tak by jsme ziskali par desitek metru navic ne?:-D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lyžařský průmysl v Jeseníkách
PříspěvekNapsal: stř led 05, 2011 12:27 pm 
Offline
15-MGD

Registrován: úte dub 28, 2009 10:10 am
Příspěvky: 167
Bydliště: Praha
Carver píše:
Aha, jsem nepozornej, promiň... :oops: No já bych udělal jedno solidní středisko, třeba ČHS+Kouty+Mravenečník a pak už ty hory nechal být. A vidíš, zrovna u těch krušnohorských dolů by to vůbec nevadilo, a to jsou jen pár kilometrů od 500metrového převýšení :ano:

Naprostej souhlas.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 17 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz