Právě je pát bře 29, 2024 1:34 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 18 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Ještěd
PříspěvekNapsal: pát led 09, 2009 11:12 pm 
Offline
2-CLD

Registrován: pát led 09, 2009 10:51 pm
Příspěvky: 20
Bydliště: Liberec
Dobrý den! Máte někdo zkušenosti s tímto areálem? Já jsem z Liberce, takže vždy bylo fajn dostat se na pořádný kopec z města tramvají. Bohužel, když areál mělo v rukou město, tak to stálo vše za starou bačkoru - staré vleky, provoz pár dní v roce a špatně upravené tratě. Pak se toho ujal Snowhill a postavil tam konečně pořádné lanovky a odpovídající zázemí a konečně aspon částečně využil potenciál toho areálu, který je bezpochyby veliký. Bohužel areál je znovu na prodej i s velkými dluhy :D , tak uvidíme, jak to dopadne :( Ale i přes kontroverzní pověst Snowhillu se mu nedá upřít, že na Ještědu je to, co zde bylo před pár lety naprosto nereálné..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob led 10, 2009 11:51 pm 
Offline
2-CLF

Registrován: ned led 04, 2009 11:30 pm
Příspěvky: 19
Bydliště: Praha
Počkejte on je vážně v dluzích ?

Já tam letos nejspíš plánuji jet. Podle mě je to jeden z nejlepších areálu v republice. Moderní lanovky, nové vleky, dlouhé sjezdovky musí být zárukou kvalitního lyžování. Jen ten sníh no :?

_________________
C´est moi
Blázen do lyžování :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned led 11, 2009 4:14 pm 
Offline
2-CLD

Registrován: pát led 09, 2009 10:51 pm
Příspěvky: 20
Bydliště: Liberec
V dluzích v tom smyslu, že na lanovky je velký úvěr. Jsou to všeobecně známé informace z libereckých novin. Prý Snowhill jedná s městem o převzetí areálu. Ale docela mám z toho obavy, vím jak to za správy města vypadalo..
Jinak lyžování je tam fajn, jen sjezdovky jsou docela úzké


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv led 15, 2009 12:14 am 
Offline
2-CLF

Registrován: ned led 04, 2009 11:30 pm
Příspěvky: 19
Bydliště: Praha
Hlavně není moc dobré řešení, když areál řídí někdo kdo o lyžování ví houby nebo nemá zkušenosti s vedením skiareálů. K tomu jsou podle mě taky zapotřebí nějaké zkušenosti či vědomosti....A když to vede nějaký úředník tak to pak vypadá jak to vypadá....

_________________
C´est moi
Blázen do lyžování :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv led 15, 2009 3:09 pm 
Offline
2-CLD
Uživatelský avatar

Registrován: pon pro 29, 2008 8:02 pm
Příspěvky: 21
CARREAUM píše:
Hlavně není moc dobré řešení, když areál řídí někdo kdo o lyžování ví houby nebo nemá zkušenosti s vedením skiareálů. K tomu jsou podle mě taky zapotřebí nějaké zkušenosti či vědomosti....A když to vede nějaký úředník tak to pak vypadá jak to vypadá....


Jenže už v tý době vedl areál pan Petrásek který tomu rozumí dostatečně a rozhodně to není úředník. Problém byl v tom, že město do areálu neinvestovalo a bez toho nešlo udržet krok s ostatními středisky. Město mělo v té době jiné priority a závazky. Proto jsem byl rád když do areálu vstoupil Snowhill, který konečně zainvestoval. Bohužel dvě mizerné zimy za sebou a úvěry na krku, to dokáže rozdýchat málokdo. Vzpomeňte si na Rokytnici nad Jizerou, v roce 1996 postavily lanovku + část zasněžovacího systému za 100 melounů, jenže zima 96/97 a 97/98 byly skoro bez sněhu, lanovka si na sebe nevydělala, město nemělo jak splácet dluhy a hned bylo nejzadluženějším městem v republice...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv led 15, 2009 4:53 pm 
Offline
2-CLD

Registrován: pát led 09, 2009 10:51 pm
Příspěvky: 20
Bydliště: Liberec
Ondrys: Ono to možná nebude tak jednoduché, jak se zdá...možná se toho Snowhill nevzdává až tak dobrovolně, přece jen je to jeho nej areál...každopádně po Liberci zase kolují povídačky ala Syner :D Ale kdoví co je na tom pravdy.

Dnes jsem na Ještědu znovu byl a i přes špatné počasí to bylo fajn, hlavně Pláním ta investice dost prospěla, bylo až trestuhodné, že se x let jezdilo odtamtud po "Turistické".....a to si nemyslím, že problém byl jen v penězích.

Areál je jinak na dost dobré úrovni, ale mohli se víc snažit se zasněžováním...trochu mi přijde, že se na to kašle v souvislosti s mistrostvím. Slalomák je asi letos pasé..to trochu nechápu, v lednu se tam mohlo jezdit :evil: :!:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob led 17, 2009 9:08 pm 
Offline
2-CLF

Registrován: ned led 04, 2009 11:30 pm
Příspěvky: 19
Bydliště: Praha
Myslím si, že letos bude mít Ještěd výbornou sezónu, kord když mají skoro všechny sjezdovky zasněžovaný. I když pokud mají 5 děl, tak to stejně všechno nezasněží :D a tipoval bych možná, že je to realita. Podle toho jak dlouho jim trvalo otevření Plání.

_________________
C´est moi
Blázen do lyžování :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ještěd
PříspěvekNapsal: pát zář 24, 2010 10:57 pm 
Offline
1-CLF
Uživatelský avatar

Registrován: pon zář 20, 2010 10:18 pm
Příspěvky: 5
Byl jsem na Ještědu vloni a Pláně jsou opravdu super. Horší to je s těmi sjezdovkami na severu. Ty červené jsou v některých místech tak úzké a samozřejmě v těch nejužších místech se hromadí lyžaři.

_________________
Vybavení:
lyže Fischer RC4 Competition 150 cm, R13 m
boty Fischer RC4 Competition
hole Fischer RC4 Competition


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re:
PříspěvekNapsal: úte pro 07, 2010 7:45 am 
Offline
3S
Uživatelský avatar

Registrován: pát lis 26, 2010 8:16 pm
Příspěvky: 522
Bydliště: Vysočina
CARREAUM píše:
Myslím si, že letos bude mít Ještěd výbornou sezónu, kord když mají skoro všechny sjezdovky zasněžovaný. I když pokud mají 5 děl, tak to stejně všechno nezasněží :D a tipoval bych možná, že je to realita. Podle toho jak dlouho jim trvalo otevření Plání.

u nich je tam výhodná ta poloha, z Liberce tam valí dost lidí...


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Re:
PříspěvekNapsal: ned lis 17, 2013 12:17 am 
Offline
4-CLF
Uživatelský avatar

Registrován: úte lis 12, 2013 6:19 pm
Příspěvky: 43
Bydliště: Praha 4
Ještěd je sice pěkný a docela moderní, ale všechny sjezdovky kromě černé jsou spíše úzké průseky lesem než sjezdovky. Velké plus je, že jsem tam nezažil nikdy frontu na víc jak na 5 minut.


Naposledy upravil Comeback_CZ dne ned srp 24, 2014 12:49 pm, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ještěd
PříspěvekNapsal: sob lis 30, 2013 9:04 am 
Offline
4-MGD

Registrován: sob led 12, 2013 11:10 am
Příspěvky: 100
a něco k těm starým vlekům co tam byly předtím?


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ještěd
PříspěvekNapsal: pát říj 10, 2014 11:40 am 
Offline
3S
Uživatelský avatar

Registrován: sob lis 28, 2009 11:40 pm
Příspěvky: 511
Bydliště: Praha 8
Před 2 týdny jsem byl na Ještědu a nafotil jsem tam pár fotek... :)
Příloha:
Poznámka: Skalka
IMG_0393.JPG
IMG_0393.JPG [ 99.95 KiB | Zobrazeno 16846 krát ]

Příloha:
IMG_0394.JPG
IMG_0394.JPG [ 136.43 KiB | Zobrazeno 16846 krát ]

Příloha:
Poznámka: Černý vrch
IMG_0401.JPG
IMG_0401.JPG [ 98.05 KiB | Zobrazeno 16846 krát ]

Příloha:
IMG_0402.JPG
IMG_0402.JPG [ 107.24 KiB | Zobrazeno 16846 krát ]

Příloha:
IMG_0403.JPG
IMG_0403.JPG [ 108.01 KiB | Zobrazeno 16846 krát ]

Příloha:
Poznámka: Vlek "G"
IMG_0404.JPG
IMG_0404.JPG [ 86.52 KiB | Zobrazeno 16846 krát ]

Příloha:
IMG_0407.JPG
IMG_0407.JPG [ 98.4 KiB | Zobrazeno 16846 krát ]

Příloha:
IMG_0408.JPG
IMG_0408.JPG [ 96.7 KiB | Zobrazeno 16846 krát ]

Příloha:
IMG_0410.JPG
IMG_0410.JPG [ 79.38 KiB | Zobrazeno 16846 krát ]


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ještěd
PříspěvekNapsal: pát dub 03, 2015 9:45 am 
Offline
1-CLF

Registrován: pát dub 03, 2015 9:44 am
Příspěvky: 1
Oproti některým starším plánům na rozšíření areálu na Ještědu se v návrhu libereckého územního plánu počítá se snížením počtu sjezdových tratí. Sjezdovky v oblasti regionálního biocentra na Ještědu budou zalesněny, zbývající tratě však čeká rozšíření. To je potřebné zejména v případě Liberecké sjezdovky - její dosavadní šířka (cca 10 metrů) totiž neumožňovala plnohodnotné využití přepravní kapacity přilehlé lanovky Skalka (2400 os./hod.). Z velké části půjde o vybudování sjezdovky v nové trase (stará trať bude rovněž zalesněna). Rozšířena bude i Beranova cesta, umožňující sjezd od dolní stanice kabinové lanovky k dolní stanici lanovky Skalka, a průsek sjezdovky Pod lany, a to za účelem výstavby nové lanové dráhy. Další přepravní zařízení plánována nejsou.

_________________
We are the pioneers in providing esixsigma and coloradomesa.edu exams with 100% exam artinstitutesmiami Download our latest Florida Memorial University and examsheets ccna or pass real exam of selftestengine ccna.


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ještěd
PříspěvekNapsal: pát dub 03, 2015 12:20 pm 
Offline
3S
Uživatelský avatar

Registrován: pon úno 21, 2011 9:26 pm
Příspěvky: 508
Bydliště: Brno
Atif píše:
Oproti některým starším plánům na rozšíření areálu na Ještědu se v návrhu libereckého územního plánu počítá se snížením počtu sjezdových tratí. Sjezdovky v oblasti regionálního biocentra na Ještědu budou zalesněny, zbývající tratě však čeká rozšíření. To je potřebné zejména v případě Liberecké sjezdovky - její dosavadní šířka (cca 10 metrů) totiž neumožňovala plnohodnotné využití přepravní kapacity přilehlé lanovky Skalka (2400 os./hod.). Z velké části půjde o vybudování sjezdovky v nové trase (stará trať bude rovněž zalesněna). Rozšířena bude i Beranova cesta, umožňující sjezd od dolní stanice kabinové lanovky k dolní stanici lanovky Skalka, a průsek sjezdovky Pod lany, a to za účelem výstavby nové lanové dráhy. Další přepravní zařízení plánována nejsou.


Můj první osobní spammer, hurá :x :x :x

_________________
Nevěřte záchodům ve snu. Je to past!


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ještěd
PříspěvekNapsal: sob pro 02, 2017 7:58 pm 
Offline
3S
Uživatelský avatar

Registrován: úte pro 30, 2008 7:46 pm
Příspěvky: 435
Bydliště: Olomouc
https://www.novinky.cz/ekonomika/456501 ... rdare.html


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 18 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz