Právě je čtv bře 28, 2024 8:00 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 15 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Ski arál Jankův kopec
PříspěvekNapsal: úte dub 09, 2013 1:42 pm 
Offline
15-MGD

Registrován: úte dub 28, 2009 10:10 am
Příspěvky: 167
Bydliště: Praha
Nevíte někdo něco o tomto areálku? Podle mě pěkný "městský" areál se slušným potenciálem nad Vrchlabímse slušnym převýšením, ale myslím si, že letos vůbec nefungoval.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ski arál Jankův kopec
PříspěvekNapsal: úte dub 09, 2013 11:07 pm 
Offline
3S
Uživatelský avatar

Registrován: sob lis 28, 2009 11:40 pm
Příspěvky: 511
Bydliště: Praha 8
Petkan píše:
Nevíte někdo něco o tomto areálku? Podle mě pěkný "městský" areál se slušným potenciálem nad Vrchlabímse slušnym převýšením, ale myslím si, že letos vůbec nefungoval.


Jankův kope nefunguje tak 10 let. Důvod je jasný, protože na protějším kopci (Kněžický Vrch) už tehdy bylo mnohem více tratí- to způsobilo odliv zákazníků. (hlavně začátečníků) Potenciál tenhle areál podle mě už nemá, protože v blízkosti Vrchlabí jsou kromě Kněžického Vrchu, i Herlíkovice, které navštěvují ti pokročilejší ve srovnání s KH. :)


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ski arál Jankův kopec
PříspěvekNapsal: stř dub 10, 2013 9:09 am 
Offline
3S
Uživatelský avatar

Registrován: stř črc 07, 2010 1:35 am
Příspěvky: 379
jaké vleky tam sou?


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ski arál Jankův kopec
PříspěvekNapsal: stř dub 10, 2013 9:43 am 
Offline
15-MGD

Registrován: úte dub 28, 2009 10:10 am
Příspěvky: 167
Bydliště: Praha
MTA píše:
Petkan píše:
Nevíte někdo něco o tomto areálku? Podle mě pěkný "městský" areál se slušným potenciálem nad Vrchlabímse slušnym převýšením, ale myslím si, že letos vůbec nefungoval.


Jankův kope nefunguje tak 10 let. Důvod je jasný, protože na protějším kopci (Kněžický Vrch) už tehdy bylo mnohem více tratí- to způsobilo odliv zákazníků. (hlavně začátečníků) Potenciál tenhle areál podle mě už nemá, protože v blízkosti Vrchlabí jsou kromě Kněžického Vrchu, i Herlíkovice, které navštěvují ti pokročilejší ve srovnání s KH. :)

Jo, chápu, že v blízkosti jsou dva velké areály s lanovkou, ale kdyby se do toho investovalo a domluvila se spolupráce na skipasech s KV a Herlíkovicema, tak si myslím, že by to mohlo fungovat v rámci třeba nové "Ski arény Vrchlabí". Myslím si, že by mělo svoje kouzlo lyžovat s výhledem na Vrchlabí a zajímavý by mohlo být i večerní lyžování.
Mimochodem pár metrů od sjezdovky je dole KD Střelnice - legendární kulturák z Hoří má panenko :-)
Ale možná je to fakt naivní. Jen když jezdím kolem, tak mi toho areálku je líto.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ski arál Jankův kopec
PříspěvekNapsal: stř dub 10, 2013 10:28 pm 
Offline
3S
Uživatelský avatar

Registrován: stř črc 07, 2010 1:35 am
Příspěvky: 379
ještě jednou........co je tam a vleky??? :D


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ski arál Jankův kopec
PříspěvekNapsal: stř dub 10, 2013 10:53 pm 
Offline
3S
Uživatelský avatar

Registrován: sob lis 28, 2009 11:40 pm
Příspěvky: 511
Bydliště: Praha 8
IginLa píše:
ještě jednou........co je tam a vleky??? :D


Myslím, že tam snad byla nějaká kotva. Nevím však od jakého výrobce.


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ski arál Jankův kopec
PříspěvekNapsal: pát kvě 10, 2013 11:53 am 
Offline
3S
Uživatelský avatar

Registrován: stř zář 09, 2009 4:47 pm
Příspěvky: 391
Bydliště: Lánov u Vrchlabí(Krkonoše)
Zdravím kluci. Trošku to uvedu na pravou míru. :wink: Jankáč,jak se mu tu říká neskončil kvůli tomu,že je naproti Kněžický vrch,koexistovali spolu celou dobu a na Jankáč si vždy lidi cestu našli,ale proto,že spodní čast sjezdovky cca 100m,je majitele,který po určité době provozu řekl,že už ji nepronajme a tím pádem vlek byl bez oficiální sjezdovky. Sjezdovka byla dlouhá 1km a byla lehká,ale mimořádně členitá,bez jakýkoliv úprav(myšleno podkladem,sjezdovku jako takovou rolbovali stařičkou,ale spolehlivou Lavinou s přítlačným křídlem,bez frézy).. :wink: Rád na Jankáč a dovádění na něm vzpomínám. :roll: Já osobně jsem tam měl lyžařsky kurz a můžu říct,že profil sjezdovek a možnosti "freeride" byla neskutečná,kam se na Jankáč hrabou velká střediska.. Věc další,která by tak jako tak pomohla k ukončení provozu,byla absence zasněžování a jižní svah o přírodním sněhu je krajně nejistá záležitost.. Jinak jezdilo se za dvě sta na celý den.. :D Teď k vleku,byla tam velmi zachovalá 950m dlouhá kotva Stemag, s podílem 2/3 kotev a 1/3 talířků,byli tam i oddělené nástupy a žádné turnikety..V horní části vedla trasa lehce z kopečka,takže kdo měl dobře namazáno,dokazal vlek předjet :D ,ale pak lano vedlo v takové výšce,že osoby nižšího vzrůstu si rádi udělali letecký den.. :D No a druhý a to byl masakr vlek :D vedl cca 100m severně od kotvy a měl 600m a byl to klasická Metasporťácká poma.. Na ní byli ještě origo unašeče(teleskopické-vysunovací) a v silných mrazech odmítali akčnit a mě osobně 2x prdnul talířek pod zadkem,jak silné škubnutí bylo,ale lehčí jedince talířek udržel a vyvezli se až nahoru v sedě :!: na pomě.. :D No kopec srandy.. Která měla navíc jako z prvních vleků v okolí noční osvětlení.. :ano: Toť můj dodatek k Jankáči a pokuď Vás cokoli zajímá,ptej se.. :wink:
Jo a mimochodem na sjezdovce obsluhované pomou,byla a myslím,že ještě stále tam je(alespoň spodní stanice a sloupy) zvratvičková kotvička.. :wink:


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ski arál Jankův kopec
PříspěvekNapsal: sob kvě 11, 2013 11:15 am 
Offline
3S
Uživatelský avatar

Registrován: stř črc 07, 2010 1:35 am
Příspěvky: 379
ty vleky tam pořád sou nebo byla demontáž????


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ski arál Jankův kopec
PříspěvekNapsal: sob kvě 11, 2013 4:23 pm 
Offline
3S
Uživatelský avatar

Registrován: stř zář 09, 2009 4:47 pm
Příspěvky: 391
Bydliště: Lánov u Vrchlabí(Krkonoše)
IginLa píše:
ty vleky tam pořád sou nebo byla demontáž????

Nejsou,oba vleky jsou demontované,je to tak cca 10let.. :ne: Kotva tam stála několik let,bez provozu..


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ski arál Jankův kopec
PříspěvekNapsal: sob kvě 11, 2013 5:03 pm 
Offline
3S
Uživatelský avatar

Registrován: stř úno 17, 2010 2:34 pm
Příspěvky: 702
Jsem si říkal, že na mapě nejsou vůbec vidět. Ta kotvička je tedy jediný vlek, který tam zbyl?


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ski arál Jankův kopec
PříspěvekNapsal: sob kvě 11, 2013 7:11 pm 
Offline
3S
Uživatelský avatar

Registrován: stř zář 09, 2009 4:47 pm
Příspěvky: 391
Bydliště: Lánov u Vrchlabí(Krkonoše)
vilemk píše:
Jsem si říkal, že na mapě nejsou vůbec vidět. Ta kotvička je tedy jediný vlek, který tam zbyl?

No trasa kotvy je patrná dodnes a na dlouho bude,téměř celá trasa je zahloubená i patky sloupů zůstali.. :wink:
Když jsem tam byl naposledy,tak tam byla pohonka,poměrně zachovalá a jeden sloupek s dvoukladkou.. Myslím si,že tam ještě bude,pokuď některá cháska to neodvezla do šrotu.. http://www.mapy.cz/#x=15.611213&y=50.63 ... .x1CQTWA-A
A když jsme u těch kotviček, tak jedna plně funkční je na Bönischkách(Černý důl) naproti dvoukotvě.. :wink: Je asi o 100m kratší,jako velká kova.. :)


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ski arál Jankův kopec
PříspěvekNapsal: sob kvě 11, 2013 7:41 pm 
Offline
3S
Uživatelský avatar

Registrován: stř úno 17, 2010 2:34 pm
Příspěvky: 702
Nemáš fotky? :D :P


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ski arál Jankův kopec
PříspěvekNapsal: sob kvě 11, 2013 7:55 pm 
Offline
3S
Uživatelský avatar

Registrován: stř zář 09, 2009 4:47 pm
Příspěvky: 391
Bydliště: Lánov u Vrchlabí(Krkonoše)
vilemk píše:
Nemáš fotky? :D :P


Fotky nemám.. :? Možná,že na rajčeti nějaké objevíš.. :wink:


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ski arál Jankův kopec
PříspěvekNapsal: sob kvě 11, 2013 8:12 pm 
Offline
3S
Uživatelský avatar

Registrován: stř úno 17, 2010 2:34 pm
Příspěvky: 702
Kde přesně je ten vlek? Mohl bys ho prosím vyznačit na mapě?


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ski arál Jankův kopec
PříspěvekNapsal: ned kvě 12, 2013 10:12 am 
Offline
3S
Uživatelský avatar

Registrován: stř zář 09, 2009 4:47 pm
Příspěvky: 391
Bydliště: Lánov u Vrchlabí(Krkonoše)
vilemk píše:
Kde přesně je ten vlek? Mohl bys ho prosím vyznačit na mapě?

Myslíš li na Jankáči,tak odkaz je výše :wink: a na Bönischkách je zde http://www.mapy.cz/#x=15.699763&y=50.64 ... t%20sloup.. Osobně jsem na něm jezdil jeden výkend jezdil.. :D
A ještě jedna provozuschopná je v Klašterské lhotě,ale to už je na foru,ve svém vlákně i s fotkami.. :wink:


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 15 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz