Právě je čtv bře 28, 2024 11:57 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 39 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Rokytnice nad Jizerou
PříspěvekNapsal: pát bře 06, 2009 12:27 pm 
Offline
2-CLF

Registrován: čtv led 08, 2009 8:41 am
Příspěvky: 10
Bydliště: Dvůr Králové n.L.
V polovině února jsem byl s dcerou v Rokytnici n.J./Hoprní Domky. Všichni známí mi říkali, že je to SUPER středisko. Měli pravdu!! Co se délek sjezd.tratí týká, jejich upravení a vším dalším od množství pokladen po pěkné čtyřsedačky, je to velice zajímavý a teréně příjemný areál. Mohu doporučit.
http://www.skiareal-rokytnice.cz/cs/ski ... domky.html

Zkusím vložit foto zasněžené a zaváté horní stanice na Lysé hoře. Více jsem nenafotil, jelikož mi zamrzl (asi vybitý) mobil.

Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rokytnice nad Jizerou
PříspěvekNapsal: čtv dub 15, 2010 7:28 pm 
Offline
15-MGD

Registrován: úte dub 28, 2009 10:10 am
Příspěvky: 167
Bydliště: Praha
Jen malá poznámka k novým lanovkám pana Udatného v Rokytnu. Kontinuelní sjezdz Lysé hory se tak prodlouží v prodloužení červené na minimálně 3,5 km ne-li víc a převýšení dosáhne cca 700m (plus minus 10m). Jsem zvědavej, jestli to Spartak využije, protože to bude bezesporu nejdelší sjezdovka s nejvyšším převýšením v ČR. Ikdyž ten dojezd bude taková modrá, která se s červenou fis-kou moc srovnat asi nebude moc. Doufejme, že bude do avizovaných dvou let.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rokytnice nad Jizerou
PříspěvekNapsal: čtv dub 15, 2010 7:41 pm 
Offline
3S
Uživatelský avatar

Registrován: pon pro 29, 2008 11:04 pm
Příspěvky: 337
Bydliště: Praha 4 / Jablonec n N.
Já si ale nejsem jistý jak to tam bude s návazností. Možná bude potřeba se vyvézt nějakým novým vlekem od dolní stanice lanovky na Lysou, aby se člověk dostal k Udatného lanovce...


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rokytnice nad Jizerou
PříspěvekNapsal: čtv dub 15, 2010 8:48 pm 
Offline
15-MGD

Registrován: úte dub 28, 2009 10:10 am
Příspěvky: 167
Bydliště: Praha
Já myslím, že to bude navazovat na červenou, protože obě lanovky by měli končit někde u Světlanky, která je těsně u sjezdu červený fis-ky dolů k lanovce. Když se jde cestou ze Dvoraček kolem, jde se pořád dolů, tak si myslím, že by to mělo navazovat, ale trošku jsi mě znejistil :shock:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rokytnice nad Jizerou
PříspěvekNapsal: čtv dub 15, 2010 8:53 pm 
Offline
3S
Uživatelský avatar

Registrován: pon pro 29, 2008 11:04 pm
Příspěvky: 337
Bydliště: Praha 4 / Jablonec n N.
To tě asi zklamu, lanovky mají končit u webkamery, tzn. na tom nezalesněném kopečku na jihovýchod od stanice lanovky. Nouzově to spojené určitě bude, je tam cesta od té Světlanky, ale jestli to rozšíří na sjezdovku nevím.


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rokytnice nad Jizerou
PříspěvekNapsal: pát dub 16, 2010 12:12 am 
Offline
2S
Uživatelský avatar

Registrován: pon pro 29, 2008 10:24 pm
Příspěvky: 270
Bydliště: Rokytnice nad Jizerou
půjde to projet buď dálé polyžařské cestě což se nedá považovat za sjezdovku a nebo jet od Světlanky po cestě která se ale neupravuje protože to je zasobovací cesta na Dvoračky. Tady v tomto případě jde o tom že lanovka pojede z prostředního parkoviště a tím pádem se nebude muset jezdit po té uzké cestě k Přibližováku.


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rokytnice nad Jizerou
PříspěvekNapsal: pát dub 16, 2010 8:05 am 
Offline
15-MGD

Registrován: úte dub 28, 2009 10:10 am
Příspěvky: 167
Bydliště: Praha
Hmm, teď jsem se koukal na ohlášení na EIA a asi máte pravdu. Škoda, někde ve SNOW jsem četl, že maj lanovky vést až ke Světlance. Tak asi ta nejdelší sjezdovka nebude, ale stejně se teda pojede cca 200-300m po cestě a k parkovišti u hotelu Spálený mlýn se dojede po sjezdovce.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rokytnice nad Jizerou
PříspěvekNapsal: pát úno 04, 2011 10:09 pm 
Offline
Funitel
Uživatelský avatar

Registrován: stř zář 15, 2010 3:22 pm
Příspěvky: 207
Byl jsem poslední neděli poprvé v životě lyžovat na Horních Domcích a Lysé h. (i když je to asi ostuda, když na svahy Lysé již přes 20 let koukám).

1) Pochopil jsem správně, že Montaz je od firmy Montaz Mautino (D) a Zalomený od Tatrapomy (SK) :?:

2) To se opravdu dříve, než stála LD na Lysou h. a než stála LD na Lovčenku chodilo od parkovišť u Rokytna až do toho kouta pod Světlanku :?:

Po horách se kapku pohybuju a nedělá mi problém ujít pár kroků pěšky, ale tohle chodit v lyžácích s fošnama na zádech s klidem označím jako pekelnej vopruz :?

A ještě jedna: Počty kladek na tažné větvi LD Lysá h. mi přišly při 99% vytížení lanovky trošku na hranici svých možností. Např. 4 kladky na tažné větvi podpěry č. 4 hopsaly pěkně a i podpěra samotná si ráda zatancovala. Nemyslím, že to je jev přímo ohrožující bezpečnost, ale v době, kdy se lanovka navrhovala a jaký nápor se předpokládal bych čekal větší zajitění...


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rokytnice nad Jizerou
PříspěvekNapsal: pát úno 04, 2011 11:41 pm 
Offline
3S
Uživatelský avatar

Registrován: pát lis 26, 2010 8:16 pm
Příspěvky: 522
Bydliště: Vysočina
v roce 1995, kdy se ta lanovka budovala ještě nepřodpokládali s takovým vytížením ;-) a svedl bych to i na to, že dnes je průměrná váha člověka vyšší :D


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rokytnice nad Jizerou
PříspěvekNapsal: sob úno 05, 2011 12:17 am 
Offline
Funitel
Uživatelský avatar

Registrován: stř zář 15, 2010 3:22 pm
Příspěvky: 207
No v té době právě fronty v českých skiareálech dosahovaly šibeničních délek. Myslel jsem, že se za poslední léta tento nešvar podařilo rozptýlit, ale hláška o frontě na Bukové hoře a nedělní zážitek sezónní "špičky" mě trošku vrátil na zem. Nepředpokládali :?: To mi nepřipadá jako inženýrský přístup...
Navíc pokud předpokládám nějaký objem a navrhnu na něj přepravní kapacitu, pak by němělo být možné zařízení bez úprav přetěžovat. Například stanovím nějaký výkon motoru, rozestupy sedaček... a i kdybych se rozkrájel, prostě víc neodvozím. Nebo si udělám rezervu (na bateriích, průměru lana, výkonu motoru) jako na Černé hoře a můžu třeba trošku ještě přidat (kabinky, zmenšit rozestupy). Ale zkoušky se dělají beztak s plnou zátěží ne (sudy) :?: Takže se to muselo pěkně prohýbat již při zkouškách :?: :idea:


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rokytnice nad Jizerou
PříspěvekNapsal: sob úno 05, 2011 2:40 am 
Offline
3S
Uživatelský avatar

Registrován: pon pro 29, 2008 11:04 pm
Příspěvky: 337
Bydliště: Praha 4 / Jablonec n N.
KarosáK píše:
1) Pochopil jsem správně, že Montaz je od firmy Montaz Mautino (D) a Zalomený od Tatrapomy (SK) :?:

2) To se opravdu dříve, než stála LD na Lysou h. a než stála LD na Lovčenku chodilo od parkovišť u Rokytna až do toho kouta pod Světlanku :?:

Ano, snad správně, akorát Montaz je francouzský.

Nechodilo, již dlouho stál přibližovák od parkoviště přibližně v trase dnešní čtyřsedačky..


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rokytnice nad Jizerou
PříspěvekNapsal: sob úno 05, 2011 9:44 am 
Offline
2S
Uživatelský avatar

Registrován: pon pro 29, 2008 10:24 pm
Příspěvky: 270
Bydliště: Rokytnice nad Jizerou
místo LD Horní Domky byla kotva transporta. byla stejně dlouhá jako LD a vedla skoro ve stejné trase. jo Zalomený je tatrapoma a Montaz je francouz-je to první poma u nás. s tím lanem a kladkami na Lysý je tak od začátku. nevím proč. lanovka se stavěla v roce 96 a počítalo se s kapacitou 1800os/h je to kvůli KRNAPu a kapacita je pořád stejná.


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rokytnice nad Jizerou
PříspěvekNapsal: sob úno 05, 2011 10:15 am 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: pon pro 29, 2008 5:08 pm
Příspěvky: 1209
Bydliště: Ostrava
jirmicz píše:
místo LD Horní Domky byla kotva transporta. byla stejně dlouhá jako LD a vedla skoro ve stejné trase. jo Zalomený je tatrapoma a Montaz je francouz-je to první poma u nás. s tím lanem a kladkami na Lysý je tak od začátku. nevím proč. lanovka se stavěla v roce 96 a počítalo se s kapacitou 1800os/h je to kvůli KRNAPu a kapacita je pořád stejná.

nezačínala ta Transporta ale výše, v úrovni dolní stanice Montazu? Toto by měla být její bývalá dolní stanice:


Přílohy:
P1190418.JPG
P1190418.JPG [ 54.5 KiB | Zobrazeno 13344 krát ]
P1190474.JPG
P1190474.JPG [ 62.8 KiB | Zobrazeno 13344 krát ]

_________________
www.lanove-drahy.cz - vše o lanovkách v České republice
Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rokytnice nad Jizerou
PříspěvekNapsal: sob úno 05, 2011 10:56 am 
Offline
2S
Uživatelský avatar

Registrován: pon pro 29, 2008 10:24 pm
Příspěvky: 270
Bydliště: Rokytnice nad Jizerou
Radim píše:
jirmicz píše:
místo LD Horní Domky byla kotva transporta. byla stejně dlouhá jako LD a vedla skoro ve stejné trase. jo Zalomený je tatrapoma a Montaz je francouz-je to první poma u nás. s tím lanem a kladkami na Lysý je tak od začátku. nevím proč. lanovka se stavěla v roce 96 a počítalo se s kapacitou 1800os/h je to kvůli KRNAPu a kapacita je pořád stejná.

nezačínala ta Transporta ale výše, v úrovni dolní stanice Montazu? Toto by měla být její bývalá dolní stanice:

to ano ale já mám na mysli LD Horní Domky a bývalý Příbližovák. Toto je LD Černý Potok (Lysá) a bývalá kotva (Dědek) na Lysou horu


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rokytnice nad Jizerou
PříspěvekNapsal: sob úno 05, 2011 11:03 am 
Offline
3S
Uživatelský avatar

Registrován: pon pro 29, 2008 11:04 pm
Příspěvky: 337
Bydliště: Praha 4 / Jablonec n N.
V Rokytnici stály dvě Transporty - jedna v trase lanovky Horní Domky, druhá z budovy na fotce až na Lysou.


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 39 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz