Právě je pát bře 29, 2024 1:25 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 69 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Sněžka
PříspěvekNapsal: úte črc 03, 2012 11:04 am 
Offline
3-CLF

Registrován: sob pro 31, 2011 5:51 pm
Příspěvky: 30
Ahoj lanovkáři! Včera byla v televizi v Reportérech ČT hezká reportáž o lanovce na Sněžku a jejích posledních dnech. Tady je odkaz na video:
http://www.ceskatelevize.cz/porady/1142 ... orteri-ct/


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sněžka
PříspěvekNapsal: stř srp 15, 2012 10:37 am 
Offline
4-CLF

Registrován: čtv led 12, 2012 1:52 pm
Příspěvky: 41
Opět ta samá písnička, vícepráce, zvýšení nákladů a neplacení subdodavatelům, fakt se mi zvedá s týhle republiky pajšl - http://www.novinky.cz/domaci/276023-rozestavenou-lanovku-na-snezku-opousteji-dodavatele.html


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sněžka
PříspěvekNapsal: pon pro 31, 2012 11:06 am 
Offline
4-MGD

Registrován: čtv bře 25, 2010 1:07 am
Příspěvky: 102
Měl bych dotaz na více zasvěcené.
Koukám na poslední fotky (montáž podpěr vrtulníkem) a vidím klasické kulaté sloupy. Leitner se ale ve zprávě, ve které se chlubil získáním akce, chlubil také tím, že sloupy budou vyrobeny jako "repliky" původních. Jak to tedy je ?
Jo a ještě jaké budou kabinky. Sigmy nebo Omegy ? (Dufám že se dočkáme taky kocečně hezkých kabin a né tý neforemný koule ze Švýcarska. :mrgreen: )


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sněžka
PříspěvekNapsal: pon pro 31, 2012 5:18 pm 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: pon pro 29, 2008 5:08 pm
Příspěvky: 1209
Bydliště: Ostrava
OFF píše:
Měl bych dotaz na více zasvěcené. Koukám na poslední fotky (montáž podpěr vrtulníkem) a vidím klasické kulaté sloupy. Leitner se ale ve zprávě, ve které se chlubil získáním akce, chlubil také tím, že sloupy budou vyrobeny jako "repliky" původních. Jak to tedy je ?
Na prvním úseku budou tyhlety normální kulaté, na druhém úseku (a to zřejmě jen v horní části) pak taky vcelku normální s tím, že budou mít dole tvar trojnožky (něco na tento způsob http://www.ib-brandner.com/deutsch/bild ... _expo1.jpg), protože podmínkou Krnapu bylo že se musí zachovat přesně pozice původních patek. Takže bych to nazval spíš tak že budou v tomhletom lehce navozovat atmosféru podpěr vonnrolky, rozhodně to ale nebudou jejich repliky.

OFF píše:
Jo a ještě jaké budou kabinky. Sigmy nebo Omegy ? (Dufám že se dočkáme taky kocečně hezkých kabin a né tý neforemný koule ze Švýcarska. :mrgreen: )
Budou tam klasické Diamondy od Sigmy, Leitner už pro své lanovky v podstatě ani jiné kabiny nepoužívá. Co nazýváš neforemnými koulemy ze Švýcarska? :wink:

_________________
www.lanove-drahy.cz - vše o lanovkách v České republice


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sněžka
PříspěvekNapsal: úte led 01, 2013 3:01 am 
Offline
4-MGD

Registrován: čtv bře 25, 2010 1:07 am
Příspěvky: 102
Díky za popis podpěr.
Teď jsem se koukal na lanovky Leitnera z roku 2011 a nějaká s CWA Omega tam je. Proto jsem se ptal.
Za neforemnou kouli ze Švýcarska považuju právě Omegu. Prostě se mi nelíbí tak jako sigma. Navíc mě Sigma připadne lépe odpružená (to mě připadnou i sedačky od Leitnera). Nemluvě o nádherné ukázce průmyslového designu a to protažení rohových nosníků nad silentbloky. (Je to jen můj osobní názor a chápu že někdo může mít přesně opačný :) )
Jinak se mi omega líbí třeba víc než conus nebo taková ta kabinka s odsuvnými čely a sezením zády k sobě (teď nevím jestli to dělal gangloff nebo cwa, každopádně se už nevyrábí).


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sněžka
PříspěvekNapsal: úte led 01, 2013 11:00 am 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: pon pro 29, 2008 5:08 pm
Příspěvky: 1209
Bydliště: Ostrava
OFF píše:
Díky za popis podpěr.
Teď jsem se koukal na lanovky Leitnera z roku 2011 a nějaká s CWA Omega tam je. Proto jsem se ptal.
To je pravda, jde o lanovku v Alleghe, ale je to za poslední léta jediný výjimka, tak jsem si dovolil výše ji zanedbat :wink:
OFF píše:
Za neforemnou kouli ze Švýcarska považuju právě Omegu. Prostě se mi nelíbí tak jako sigma. Navíc mě Sigma připadne lépe odpružená (to mě připadnou i sedačky od Leitnera). Nemluvě o nádherné ukázce průmyslového designu a to protažení rohových nosníků nad silentbloky. (Je to jen můj osobní názor a chápu že někdo může mít přesně opačný :) )
Jinak se mi omega líbí třeba víc než conus nebo taková ta kabinka s odsuvnými čely a sezením zády k sobě (teď nevím jestli to dělal gangloff nebo cwa, každopádně se už nevyrábí).

Pokud ti Omegy od CWA připadají jako koule (přitom mají rohy hranaté), tak co potom Ultra od Carvatechu? :wink:

_________________
www.lanove-drahy.cz - vše o lanovkách v České republice


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sněžka
PříspěvekNapsal: úte led 01, 2013 7:24 pm 
Offline
4-MGD

Registrován: čtv bře 25, 2010 1:07 am
Příspěvky: 102
Jo Ultra je možná ještě horší, ale naštěstí není tak často vidět :lol: .
Ale nechme toho, už jsme dost OffTopic.


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sněžka
PříspěvekNapsal: sob led 05, 2013 11:26 pm 
Offline
3S
Uživatelský avatar

Registrován: úte črc 13, 2010 9:11 am
Příspěvky: 323
Mě se taky líbí nejvíc sigma, je taková moderní, není zas až tak běžná. Jakou budou mít barvu?


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sněžka
PříspěvekNapsal: ned led 06, 2013 10:23 am 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: pon pro 29, 2008 5:08 pm
Příspěvky: 1209
Bydliště: Ostrava
lesan.k píše:
Mě se taky líbí nejvíc sigma, je taková moderní, není zas až tak běžná. Jakou budou mít barvu?
Zřejmě obyčejnou šedou.

_________________
www.lanove-drahy.cz - vše o lanovkách v České republice


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sněžka
PříspěvekNapsal: pát led 11, 2013 10:43 pm 
Offline
1-CLF

Registrován: pát led 11, 2013 10:35 pm
Příspěvky: 5
Radim píše:
OFF píše:
Měl bych dotaz na více zasvěcené. Koukám na poslední fotky (montáž podpěr vrtulníkem) a vidím klasické kulaté sloupy. Leitner se ale ve zprávě, ve které se chlubil získáním akce, chlubil také tím, že sloupy budou vyrobeny jako "repliky" původních. Jak to tedy je ?
Na prvním úseku budou tyhlety normální kulaté, na druhém úseku (a to zřejmě jen v horní části) pak taky vcelku normální s tím, že budou mít dole tvar trojnožky (něco na tento způsob http://www.ib-brandner.com/deutsch/bild ... _expo1.jpg), protože podmínkou Krnapu bylo že se musí zachovat přesně pozice původních patek. Takže bych to nazval spíš tak že budou v tomhletom lehce navozovat atmosféru podpěr vonnrolky, rozhodně to ale nebudou jejich repliky.

OFF píše:
Jo a ještě jaké budou kabinky. Sigmy nebo Omegy ? (Dufám že se dočkáme taky kocečně hezkých kabin a né tý neforemný koule ze Švýcarska. :mrgreen: )
Budou tam klasické Diamondy od Sigmy, Leitner už pro své lanovky v podstatě ani jiné kabiny nepoužívá. Co nazýváš neforemnými koulemy ze Švýcarska? :wink:


Zdravím,k těm sloupům pokud mám správné info tak na vrchním useku by po celé trase měli být stejné sloupy a moc podobný tvar trojnožky to taky nebude ty sloupy budou ale "hodně zajímavé " :wink:


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sněžka
PříspěvekNapsal: čtv kvě 09, 2013 12:13 am 
Offline
3S
Uživatelský avatar

Registrován: stř črc 07, 2010 1:35 am
Příspěvky: 379
Budova původní dolní stanice prvního úseku bude zachována?
Pořád tam stojí v plné své kráse i technologie tam je.....


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sněžka
PříspěvekNapsal: pát kvě 10, 2013 11:01 am 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: pon pro 29, 2008 5:08 pm
Příspěvky: 1209
Bydliště: Ostrava
Bude zachována včetně technologie a tlačné podpěry, bude z toho muzeum.

_________________
www.lanove-drahy.cz - vše o lanovkách v České republice


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sněžka
PříspěvekNapsal: pon čer 10, 2013 2:44 pm 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: pon pro 29, 2008 5:08 pm
Příspěvky: 1209
Bydliště: Ostrava
V pátek dorazila do Trutnova první část kabin. Jsou v lesklém tmavě šedém provedení.

_________________
www.lanove-drahy.cz - vše o lanovkách v České republice


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sněžka
PříspěvekNapsal: úte čer 11, 2013 9:46 pm 
Offline
1-CLF

Registrován: pát led 11, 2013 10:35 pm
Příspěvky: 5
Radim píše:
V pátek dorazila do Trutnova první část kabin. Jsou v lesklém tmavě šedém provedení.

No nebylo to v pátek ale už ve čtvrtek a ne Trutnova ale do Kalný vody a už jsou tady myslím všechny :D


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sněžka
PříspěvekNapsal: ned srp 11, 2013 5:20 pm 
Offline
1-CLF

Registrován: pát led 11, 2013 10:35 pm
Příspěvky: 5
Tak lano v úseku Pec-Růžová hora je položeno :D


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 69 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz