Právě je sob dub 27, 2024 10:20 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 361 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 25  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Kouty nad Desnou - K3 Sport
PříspěvekNapsal: ned úno 06, 2011 9:06 am 
Offline
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: pon pro 29, 2008 5:14 pm
Příspěvky: 361
Bydliště: Děčín
Diskuse o lanovkách s dvojitým nástupem byla přesunuta na Techniku lanových drah a vleků.

_________________
www.lanove-drahy.cz - vše o lanovkách v České republice


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kouty nad Desnou - K3 Sport
PříspěvekNapsal: sob úno 26, 2011 7:49 pm 
Offline
3S
Uživatelský avatar

Registrován: pát lis 26, 2010 8:16 pm
Příspěvky: 522
Bydliště: Vysočina
I přesto, že jsem sem už návrh na rozšíření Kouteckého areálu dával, pořád mě vrtalo hlavou, proč by všechny sjezdovky v Koutech musely být maximálně červené, tudíž aby Kouty neměly černou sjezdovku, tak jsem pátral v okolí, a našel jsem něco, co jsem nečekal, terén, ve kterém se dá postavit 1km dlouhá černá sjezdovka se sklonem 51% (!), čili nejprudší a nejdelší černá sjezdovka v republice a nadále ještě 1250m dlouhá červená sjezdovka se sklonem 41% (uvedeno je 39%), která je značena jako červená, ale je někde na pomezí.

Jak to vše dopadlo se podívejte sami - http://img828.imageshack.us/img828/4714/koutyhotov.png
Obrázek


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kouty nad Desnou - K3 Sport
PříspěvekNapsal: sob úno 26, 2011 9:10 pm 
Offline
1-CLF

Registrován: ned srp 29, 2010 7:58 pm
Příspěvky: 7
nechci vám do toho kecat, plány pěkný... ale co se třeba aspon minimálně zamyslet jestli je něco takovýho (i v omezené míře)možný :)
Povolení na současný areál zabrala několik let vyjednávání se "zelenýma" a hlavně kdo by to platil? Už současný areál se zatím nevyplácí tak jak bylo plánováno (samozřejmě díky porodním bolestem a časem to bude lepší) a tak nevím k čemu tady malujete čáry po mapách když nikdo nedá několik miliard aby tady něco atkovýho postavil a ani vy byste určitě nedali 1000kč za jednodenní skipas (kterej by tak určitě stál kdyby do toho někdo investoval takovou hromadu peněz)


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kouty nad Desnou - K3 Sport
PříspěvekNapsal: sob úno 26, 2011 9:41 pm 
Offline
3S
Uživatelský avatar

Registrován: pát lis 26, 2010 8:16 pm
Příspěvky: 522
Bydliště: Vysočina
Ty to vidíš moc složitě, podívej se do sekce projektů a něco povídej na projekty s 6ti odpojitelnými šestisedačkami a takovými, navíc tohle rozšíření by nestálo miliardy, maximálně 700 milionů a myslím si, že vyjednání se zelnými by nebylo tak složité, protože co jsem slyšel, tak v této oblasti chápou zásah do přírody tou elektrárnou a víceméně vše tolerují. Investor by se taky dal sehnat a myslím si, že by do toho i někdo investoval, protože chápu, že do současnejch Koutů nikdo nejede, protože nic světoborného nenabízí (průměrné sjezdovky, docházení do restaurace asi 100m, absence bufetu na svahu, prostě nic zajímavýho) ale tohle by nabízelo hodně věcí, nejdelší sjezdovka ČR, nejvyšší převýšení, sjezdovka srovanetlná s alpskými sjezdy, nejdelší černá v Česku, nejprudší sjezdovka v Česku, první osmisedačka a šestisedačka v Česku, dál radši nebudu pokračovat.


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kouty nad Desnou - K3 Sport
PříspěvekNapsal: pon úno 28, 2011 10:19 pm 
Offline
2-CLF

Registrován: ned led 04, 2009 11:30 pm
Příspěvky: 19
Bydliště: Praha
Ono bych těch "nej" kolik tvrdíš zase tolik nebylo. O nejdelší černé nemůže být řeč, mezi nejdelší černé patří Šance na Špičáku, nebo černá v Harrachově na Čerťáku. S tím převýšením máš recht, byla by skutečně luxusní.

Plánek se mi líbí, a je to velmi dobrý projekt. Ale sjezdovky na Mravenečník jsou utopie, jeho oblast už padá podle mého do nejchráněnějších partií Jeseníků, a pochybuji že by dovolili vykácení x kilometrů sjezdovek, a pokud jo, protestovali by ochranáři v takovém rozsahu by se jednalo o největší výstavbu posledních let.

A náklady by byly mnohem větší, spíše by se pohybovali kolem 1,2 mld. Vykácení sjezdovek a jejich následná úprava není až tak levná záležitost jak si každý myslí. Navíc pokud by se káceli sjezdovky, tak je dobré je opatřit i umělým zasněžováním, v době nejistých zim je důležité, aby byly uměle zasněžovány.

Ale pokud by takový projekt prošel, klidně bych dal za permici 900 ,-. Jednalo by se opravdu o špičkový ski areál. Jenže alfou omegou jsou peníze a byrokracie.

_________________
C´est moi
Blázen do lyžování :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kouty nad Desnou - K3 Sport
PříspěvekNapsal: pon úno 28, 2011 10:32 pm 
Offline
3S
Uživatelský avatar

Registrován: pát lis 26, 2010 8:16 pm
Příspěvky: 522
Bydliště: Vysočina
No, Šance na Špičáku není poctivá černá ani v polovině své délky, takže to bych moc nebral v potaz a jinak jako oblast Mravenečníku je sice celkem chráněná, ale je natolik poškozená elketrárnou, že jsem slyšel že jsou ochranáři v této oblasti tolerantní, jinak by neprošel ani současný areál.


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kouty nad Desnou - K3 Sport
PříspěvekNapsal: pon úno 28, 2011 11:24 pm 
Offline
Funitel
Uživatelský avatar

Registrován: stř zář 15, 2010 3:22 pm
Příspěvky: 207
Poškozená :?: Tady by to chtělo přesně definovat, co si kdo představuje pod pojmem poškozená. Ano, ukousnutý vrchol Mravenečníku není normální, ale řekl bych spíš unikát s geniem loci. Z ptačí perspektivy nádhera. Nebo ten pocit, kdy se kocháte výhledy do vnitrozemí v úrovni vodní hladiny...vždyť to je přeci paráda. Co se týče zemních prací, vše již zarůstá a kdo stavbu nezažil, obtížně hledá, kde bylo kopáno. Mnoho lesa se při výstavbě PVE také nevykácelo, neboť v horních partiích již není pásmo lesa a tunely byly raženy. Možná ten kus údolí Bílé Desné byl "zničen" zatopením dolní nádrží. Nekamarádím se s rudými ani zelenými, ale jsem rád, že tenkrát strana a vláda o stavbě rozhodla, protože je to inženýrské veledílo, které se nemusíme stydět ukázat světu a dokázat, že i velké průmyslové stavby lze krásně spojit s přírodou. Dnes by se to myslím postavit nepovedlo. Neříkám v budoucnosti, nebo za jiných podmínek, ale myslím teď ve chvíli, kdy naproti na ČHS se křičí kvůli stanici odpojitelné lanovky. Uznávam, že průběh stavby byl nelítostný, možná bolestivý a vypadal děsivě, ale poškozenej je spíš ten, kdo tvrdí, že zmizel kus Jeseníků. Jeho chyba, je tam pořád krásně 8)
A pokud "nám" to má přinést lepší podmínky pro výstavbu sjezdovek, pak jedině dobře ne :?: Jinak za sebe bych radši rozšiřování areálu viděl na svazích směrem ke Koutům, Loučné a Vernířovicím (tam by byla černá :twisted: ), než do centra CHKO.
Omluvte "ekologický" motiv příspěvku


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kouty nad Desnou - K3 Sport
PříspěvekNapsal: úte bře 01, 2011 3:33 pm 
Offline
3S
Uživatelský avatar

Registrován: pát lis 26, 2010 8:16 pm
Příspěvky: 522
Bydliště: Vysočina
Já neříkám, že se mi elektrárna nelíbí, jen sem ale slyšel, že ochránaři jsou díky elektrárně benevolentnější, protože oni i blbou ražbu tunelu a tadyto berou jako závažné poškození přírody, viz. odpojka v ČHS.


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kouty nad Desnou - K3 Sport
PříspěvekNapsal: úte bře 01, 2011 3:52 pm 
Offline
8-MGD

Registrován: stř dub 14, 2010 4:58 pm
Příspěvky: 122
Bydliště: Praha
Jak tak koukám na mapu tak ten areál, by měl taky vlastně unikát, takže by to přes zelený možná prošlo. Když se juknu na modrou sjezdovku z Mravenečníku směrem ke Koutům, tak ten pěknej ski tunel pod vrcholem Kamenec by byl taky unikátní stavbou v ČR :-), tak byla by blbost šlapat stromeček na modrý sjezdovce do kopce, takže tunel je tam jasná věc :-).


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kouty nad Desnou - K3 Sport
PříspěvekNapsal: úte bře 01, 2011 8:53 pm 
Offline
3S
Uživatelský avatar

Registrován: pát lis 26, 2010 8:16 pm
Příspěvky: 522
Bydliště: Vysočina
To než tunel, by se sjezdovka vedla trošku vedle, tam kde je to spádované.


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kouty nad Desnou - K3 Sport
PříspěvekNapsal: sob bře 05, 2011 4:48 pm 
Offline
4-CLD

Registrován: pon led 31, 2011 1:34 pm
Příspěvky: 53
No vypadá to zajímavě ,ale nevím jestli by se sehnali peníze a povolení od zelených tak lehký to zase není. :? !!!BOHUŽEL!!!


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kouty nad Desnou - K3 Sport
PříspěvekNapsal: ned bře 06, 2011 2:35 pm 
Offline
1-CLF

Registrován: ned bře 06, 2011 2:05 pm
Příspěvky: 1
Jeseníky jsou krásné hory, troufám si říct, že spolu s Beskydy nejhezčí u nás. Částečně je to dáno jejich rozlohou (mnohem větší než Krkonoše) a mírou zalesnění a částečně tím, že jsou poměrně odlehlé, takže tam nikdy nebude hrozit "davové šílenství" jako v Krkonoších. To je právě to, co mě na nich tak láká.

Nápad zřídit v nich "alpské" lyžařské středisko se mi příliš nezamlouval, ale vzhledem k tomu, že Kouty jsou vesnice napojená ještě téměř na Šumperk a o nějaké horské malebnosti nebo romantickém prostředí s roubenkami a útulnými století starými hospůdkami (jako je tomu na protilehlé části - Rejvíz a okolí) tu nemůže být ani řeč, bylo mi to vcelku jedno. Pouze jsem nechápal megalomanii celého projektu, protože nemůže být nikdy výdělečný.

Nevznikl by nebýt dotací EU (takže jsme na něj přispěli každý). Do Jeseníků totiž není možné přilákat davy, je to dáno jednak jejich polohou, jednak celkově zaostalým krajem. Služby zaostávají naprosto ve všem, ceny bývají často naprosto šílené. Poskytovatelé služeb se mají co učit, ale myslím, že to je otázka na několik desetiletí, bohužel.

Je potřeba si přiznat, že první sezona zaostala za všemi očekáváními. Očekávání byla pochopitelně nesmyslná, skutečnost je na třetině (obrat a využití areálu). Nesmírně naštvaných lidí (spokojených snad také dost), zlomek očekávaného finančního výnosu. Utěšování se tím, že další sezona bude lepší je pouhá utopie. Nebude. Lidé nepřijedou, mají to daleko, z těch, co letos přijeli z dálky nebo jen ze zvědavosti se vrátí zlomek.

Myslím, že nějaké úvahy nad dalším rozšířením sjezdovek jsou naprosto absurdní. Spíše je potřeba snažit se o maximální využití stávajících. Velkým úspěchem bude už jen to, aby celý areál prostě fungoval a nechátral a nedopadlo to celé jak Červenohorské sedlo.

Přes veškerou skepsi v zimě zase rád zavítám a přeju vydařenější sezonu než byla ta letošní.


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kouty nad Desnou - K3 Sport
PříspěvekNapsal: ned bře 06, 2011 9:10 pm 
Offline
2-CLF

Registrován: ned led 04, 2009 11:30 pm
Příspěvky: 19
Bydliště: Praha
Jesenicko patří sice mezi velmi zaostalé, ne-li nejzaostalejší regiony v ČR, zvláště pak Javornicko. Ale vše má rub a líc. S těmi cenami bych to nepřeháněl, jezdím poslední dobou pravidelně do Jeseníků, a ceny které jsou třeba ve městě Jeseník jsou na takové úrovni, že jako pražák jen nevěřícně kroutím hlavou. Služby, stravování, ubytování vše je na takové úrovni, kterou si může dovolit naprosto každý.....

Druhou výhodou nejsou takové davy lidí, příroda, nezkažené podnebí, klid. I to je určité a nezanedbatelné plus. Mít finanční obnos, tak já sám do toho projektu jdu, spolu se zimním střediskem by se muselo mohutně investovat i do infrastuktury, čili další ubytovací kapacity, restaurace a možnosti občerstvení o možnostech zábavy a vyžití po lyžování nemluvě - tady jsou prozatím tito možnosti nulové, dále investice do komunikací, do dopravní obslužnosti a nakonec udělat masivní kampaně. Spousta lidí z Čech nemá ani ponětí o tom, že třeba v Jeseníkách vznikl nový areál Kouty, přitom se má čím pyšnit.

Sám osobně raději pojedu lyžovat do Jeseníků, než Krkonoš. Krkonoše zvláště pak třeba Špindl, Pec - to jsou synonyma luxus, předražené ubytování, občerstvení o nonstop narvaných sjezdovkách v době od prosince do března nemluvě.

_________________
C´est moi
Blázen do lyžování :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kouty nad Desnou - K3 Sport
PříspěvekNapsal: ned bře 06, 2011 9:46 pm 
Offline
Funitel
Uživatelský avatar

Registrován: stř zář 15, 2010 3:22 pm
Příspěvky: 207
No já bych řekl, že středisko má potenciál nabýt alpských parametrů a toho nedosáhne jinak, než že se bude rozšiřovat. Lidi přitáhne, protože v okolí nic "pořádného" není. Ano areálů je v okolí dost, ale vše "pro rodiny s dětmi" a vodováhu si nemusím brát snad akorát na Ramzovou, abych zjistil, kam je to z kopce :D Ty nové-Červená Voda a Sněžník, už mi přijdou celkem daleko na to, aby nějak drasticky ovlivnily návštěvnost Koutů. A právě proto, že jsou Kouty (místní prominou a já tam jezdím pravidelně již skoro 20 let) trochu díra po granátu, okolí "zničené" výstavbou PVE a svahy dobré, vidím budoucnost taky dobře. I když vím, že to nebude procházka růžovým sadem a nejsem takový optimista jako tomasek. Navíc když se dílo povede vznikne středisko opravdu velkolepé. ČHS není zchátralé pro nízkou návševnost, ale má nízkou návštěvnost, protože je zchátralé. Dále když vidím kolik Poláků se valí sem do Krkonoš, nebál bych se o návštěvnost Koutů. Taky pozor na to, že se nejednalo o rozšiřování stávajícího, ale je to středisko "na zeleném drnu", takže bych návštěvnosti dával ještě čas. Trochu pesimisticky na mě působí Přemyslov, tam se myslím dveře zrovna netrhnou...ale nevím. Kouty nikdy nebyly středisko jako Špindl, nebo alespoň Ramzová, jméno si musí teprve vybudovat, jedná se o projekt u nás netradiční, a k lidem než se to dostane..... takže bych tomu skutečně ještě dal čas. Já osobně 2 dobré sezóny 8)


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kouty nad Desnou - K3 Sport
PříspěvekNapsal: pon bře 07, 2011 12:17 am 
Offline
2S
Uživatelský avatar

Registrován: pon pro 29, 2008 10:24 pm
Příspěvky: 270
Bydliště: Rokytnice nad Jizerou
jo to je přesně ono. to středisko si musí udělat jméno. zatím o tom ví stále málo lidí. bude to trvat chvíli dýl než třeba 2 sezóny. a hlavně jestli se tam povede udělat to co má ten kopec má za papír, tak to by byla největší reklama, která může být. a pak třeba do budoucnosti spojit jenom s ČHS a je to největší lyž. oblast v ČR. jenom to prostě nemá tradiční jméno jako špindl, harr, pec, atd. v krkonoších. a nejenom tam. mýt v ČR spojených cca 30km sjezdovek si myslím že by mohlo konkurovat alpským zájezdům. samozřejmě to nemůže být teď hned. je to otázka XXX dalších let.


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 361 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 25  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz