Právě je pát dub 19, 2024 9:53 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 46 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Praděd-Švýcárna
PříspěvekNapsal: úte srp 21, 2012 4:09 pm 
Offline
Funitel
Uživatelský avatar

Registrován: stř zář 15, 2010 3:22 pm
Příspěvky: 207
Krom různých panoramatických fotek jsem vám při letošním 20. letním pobytu v Jeseníkách nafotil...
Jak šel čas, jezírko zde i EPV opodál zažily lesk i bídu. Měl jsem jeden čas pocit, že zarůstá, ba dokonce je sneseno úplně. Ale letos, jak jste mi připomněli, jsem upřel zrak blíže a vlek se má k světu i s novými unašeči. Jan ten průvěs lana je děsnej, ale třeba to na léto polevěj a na zimu utáhnou...
Edit: Díky absenci fotek je zpráva trochu tajuplná, tedy upřešním, že se jedná o EPV u tur. ch. Švýcárna :wink:
A další nesmrtelné EPV rovněž běhá neunavně min. 10 let (čert ví, kde makalo předtím) na Ramzové, a tahá vzhůru minikáry. O bezpečnosti lze úspěšně polemizovat, protože neposední či nezkušení pasažéři ne vždy drží stopu pod lanem, takže nějaké RPD by se neztratilo, ale zase stržené jsem tam nikdy lano neviděl. Na celou trasu je však dobře vidět a obsluha je nahoře i dole. Západka proti zpětnému pohybu měla asi taky zrovna prázdniny (ta bývá původních EPVček umístěna na horním lanáči, že? Od toho to malebné cvakání. Nějaké repasy už asi mají něco v převodovce :idea: ), takže při nouzovém zastavení se to začalo pěkně točit zpátky a svalnatá obsluha vší silou držela unášeč, aby se to neroztočilo dolů :twisted:

Fotky bych rád poskytl, ale nějak nejdou nahrát. Je chyba na mém přijímači, nebo mám zkusit štěstí později? Díky


Naposledy upravil KarosáK dne stř srp 22, 2012 10:59 am, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Praděd
PříspěvekNapsal: úte srp 21, 2012 4:41 pm 
Offline
3S
Uživatelský avatar

Registrován: stř úno 17, 2010 2:34 pm
Příspěvky: 702
Na Ramzové jsem kdysi lyžoval na EPV, který byl šikmo mezi první a druhou lanovkou.

Fotky nejdou už delší dobu viz. viewtopic.php?f=1&t=27&start=90


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Praděd
PříspěvekNapsal: pon říj 01, 2012 3:39 pm 
Offline
3S
Uživatelský avatar

Registrován: stř črc 07, 2010 1:35 am
Příspěvky: 379
sou nějaké nové informace o stavbě lanovky???nebo budou Háčka zachráněny?to uvítají snad dva lidé na foru :D :D :D :D :D


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Praděd
PříspěvekNapsal: pon bře 04, 2013 8:25 am 
Offline
4-MGD

Registrován: sob led 12, 2013 11:10 am
Příspěvky: 100
v pátek super lyžovačka na Pradědu. je fakt že ten areál trochu leží ladem a že by se tu mohly dělat velký projekty... jely pouze vleky A,C,MV,VV.
dvouvlek nejel, a vypadá to že jezdí jenom jedna strana, druhá ani neměla natažený lano :!:
tak nevím, jestli se jim to nevyplatí...
a na cčku(poma) byla tabule a na ní pravidla provozu atd. a bylo tam napsané něco, co někdo už uváděl u lanovek: "upozorněte obsluhu, jste-li začátečník" :D


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Praděd
PříspěvekNapsal: ned dub 28, 2013 2:56 pm 
Offline
4-MGD

Registrován: sob led 12, 2013 11:10 am
Příspěvky: 100
tomasek.mirko píše:
Ideální by byla výměna vleku C, ovšem pouze v případě prodloužení sjezdovky 3 a 4 k výstupní stanici C a rovněž k její nástupní stanici. Ideální by rovněž bylo prodloužení odpovídajících sjezdovek ještě o kousek výš, tesně pod Vysokou holi...(http://www.mapy.cz/#mm=TP@dm=139520128+135943040+12160+13952@sa=s@st=s@ssq=prad%C4%9Bd@sss=1@ssp=118971500_127495884_151608428_151482060@x=139519872@y=135961728@z=13)

mapa
Obrázek


bože, proč je na tý mapě napsané krkonoše? :D


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Praděd
PříspěvekNapsal: ned dub 28, 2013 3:13 pm 
Offline
4-MGD

Registrován: sob led 12, 2013 11:10 am
Příspěvky: 100
tak eště jednou já :D dnes jsem byl naposledy v této sezoně na lyžích na pradědu, jel jenom vlek C, ale byl to docela adrenalin :D vtáhlo mě to o 40 let zpátky když v ČR eště nebyly rolby :D chvílema sem měl pocit že jedu v boulích, jestli sem měl brýle nebo ne bylo jedno, i tak jsem viděl houby, a divím se že ochranáři eště neřekli dost, protože místy svah vydřený až na hlínu :D
takže stručně: sníh-polobřečka+mlha=vražedná kombinace :twisted:


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Praděd
PříspěvekNapsal: pon dub 29, 2013 5:57 pm 
Offline
15-MGD

Registrován: úte dub 28, 2009 10:10 am
Příspěvky: 167
Bydliště: Praha
adam píše:
tak eště jednou já :D dnes jsem byl naposledy v této sezoně na lyžích na pradědu, jel jenom vlek C, ale byl to docela adrenalin :D vtáhlo mě to o 40 let zpátky když v ČR eště nebyly rolby :D chvílema sem měl pocit že jedu v boulích, jestli sem měl brýle nebo ne bylo jedno, i tak jsem viděl houby, a divím se že ochranáři eště neřekli dost, protože místy svah vydřený až na hlínu :D
takže stručně: sníh-polobřečka+mlha=vražedná kombinace :twisted:

Řekl bych, protože jsou za dobrý viditelnosti z Pradědu prostě vidět. Proč se to ale dává do panorama mapy ale moc nechápu. :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Praděd
PříspěvekNapsal: pát led 05, 2018 8:00 am 
Offline
3S
Uživatelský avatar

Registrován: pon úno 21, 2011 9:26 pm
Příspěvky: 508
Bydliště: Brno
Majitel areálu je v insolvenci a středisko provozuje spolu s insolvenčím správcem.
Jeden z vleků i spolu se dvěma rolbami je na prodej za cenu, která mně přišla tak nízká,
že ji ještě u kamarádů, kteří se z tama právě vrátili, ještě ověřím.

_________________
Nevěřte záchodům ve snu. Je to past!


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Praděd
PříspěvekNapsal: pát led 05, 2018 9:54 pm 
Offline
2-CLF

Registrován: sob pro 30, 2017 2:38 pm
Příspěvky: 10
Bydliště: Šternberk
Nemáte někde odkaz na prodej ? :)


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Praděd
PříspěvekNapsal: úte dub 17, 2018 6:37 pm 
Offline
2-CLF

Registrován: sob pro 30, 2017 2:38 pm
Příspěvky: 10
Bydliště: Šternberk
Tak jsem v sobotu byl na Pradědu a levá část Bčka je demontována a z dolní stanice zbyla pouze konstrukce. Lano je pryč a z většiny sloupů zmizely i kladky.
Obrázek
Obrázek


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Praděd
PříspěvekNapsal: pon dub 30, 2018 11:22 am 
Offline
1-CLF

Registrován: pon dub 30, 2018 11:02 am
Příspěvky: 1
Bendercz píše:
Tak jsem v sobotu byl na Pradědu a levá část Bčka je demontována a z dolní stanice zbyla pouze konstrukce. Lano je pryč a z většiny sloupů zmizely i kladky.
Obrázek
Obrázek

Byl jsem tam lyžovat první týden v dubnu a stav byl stejný. Když jsem se ptal obsluhy zda je druhá část vleku v rekonstrukci tak mi řekli, že to celé přijde zrušit, zbourat a nahradit sedačkou (neřekli kdy - takže sedačka bude zřejmě místo Bčka). Je to škoda, protože zrovna to Bčko bylo mé oblíbené, 2 háčka vedle sebe. Navíc co jsem si tak všiml tak odebrali spoustu unašečů, zásobníky u těch Háček jsou ani né z poloviny naplněné (C, VV, B). Řekl bych, že mezery jsou tak trojnásobné od dob co jsem tam byl naposled lyžovat (to ještě jely obě Béčkové Háčka). A ten motor na tom Bčku už má své nejlepší léta za sebou. Každopádně dokud to měl soukromník, který to nechtěl prodat Figurovi, tak to bylo v krásném zachovalém stavu a vše plně funkční.


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Praděd
PříspěvekNapsal: pon dub 30, 2018 1:05 pm 
Offline
3S
Uživatelský avatar

Registrován: pon úno 21, 2011 9:26 pm
Příspěvky: 508
Bydliště: Brno
Teď si vůbec nejsem jistý, ale myslím, že právě Béčko bylo majetkem obce Karlova Studánka, které pan Figura dlužil
za jeho pronájem, což vedlo k insolvenci. Pokud někdo máte směroplatnější info, dejte ho sem.

_________________
Nevěřte záchodům ve snu. Je to past!


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Praděd
PříspěvekNapsal: pon dub 30, 2018 8:31 pm 
Offline
3S
Uživatelský avatar

Registrován: stř črc 07, 2010 1:35 am
Příspěvky: 379
https://olomouc.idnes.cz/exekuce-skiare ... zpravy_stk


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Praděd
PříspěvekNapsal: pon kvě 07, 2018 9:54 pm 
Offline
2-CLF

Registrován: sob pro 30, 2017 2:38 pm
Příspěvky: 10
Bydliště: Šternberk
Stavět lanovku na pradědu? To nevím jestli klapne kvůli ochranářům. Když jsem letos potkal Figuru tak jsem se s ním bavil a tvrdil že letos museli dokonce snížit kapacitu vleků. Aby se na kopec dostal pouze omezený počet lidí v jeden čas. Takže asi právě kvůli tomuto byly mezi unašeči tak dlouhé vzdálenosti a tím pádem nižší přepravní kapacita. Díky tomuto mě jaksi nezapadá ten fakt, že by se tam měla stavět 4 sedačková lanovka, když už teď ekobanda má problém s pomou. Zajímavě je na tom také lyžařský vlek A, který mohl jet ještě první týden v dubnu o víkendu. Ovšem nějáký dobrák v noci když všichni spali projel rolbou cestu a díky tomu byla sjezdovka A v podstatě nesjízdná.
Situace na Pradědu je teď poměrně zajímavá, ale doufám v to, že to dopadne dobře. Záležet na mě tak z hvězdy postavím kabinku a zruším kyvadlovou dopravu na Ovčárnu, která čistému ovzduší na pradědu také moc nepomůže.. Kabinka by mohla do budoucna pomoci lyžařskému středisku na 100% pokud by se něho investovalo..


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Praděd
PříspěvekNapsal: úte kvě 08, 2018 2:54 pm 
Offline
3S
Uživatelský avatar

Registrován: sob lis 28, 2009 11:40 pm
Příspěvky: 511
Bydliště: Praha 8
Bendercz píše:
Stavět lanovku na pradědu? To nevím jestli klapne kvůli ochranářům. Když jsem letos potkal Figuru tak jsem se s ním bavil a tvrdil že letos museli dokonce snížit kapacitu vleků. Aby se na kopec dostal pouze omezený počet lidí v jeden čas. Takže asi právě kvůli tomuto byly mezi unašeči tak dlouhé vzdálenosti a tím pádem nižší přepravní kapacita. Díky tomuto mě jaksi nezapadá ten fakt, že by se tam měla stavět 4 sedačková lanovka, když už teď ekobanda má problém s pomou. Zajímavě je na tom také lyžařský vlek A, který mohl jet ještě první týden v dubnu o víkendu. Ovšem nějáký dobrák v noci když všichni spali projel rolbou cestu a díky tomu byla sjezdovka A v podstatě nesjízdná.
Situace na Pradědu je teď poměrně zajímavá, ale doufám v to, že to dopadne dobře. Záležet na mě tak z hvězdy postavím kabinku a zruším kyvadlovou dopravu na Ovčárnu, která čistému ovzduší na pradědu také moc nepomůže.. Kabinka by mohla do budoucna pomoci lyžařskému středisku na 100% pokud by se něho investovalo..

Tak o té čtyřsedačkové lanovce se mluvilo asi 5 let zpátky, dnes to kvůli těm finančním ekologickým problémům nepřipadá v úvahu, a kabinka už tuplem ne.


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 46 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz