Právě je čtv bře 28, 2024 6:25 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 23 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Ly?ařské vleky Poma ve Francii
PříspěvekNapsal: ned led 04, 2009 10:03 pm 
Offline
2-CLD

Registrován: ned led 04, 2009 9:47 pm
Příspěvky: 29
Bydliště: Brno
Obrázky technicky zajímavých tras ly?. vleků, kterých bohu?el ve střediscích pomalu ubývá.

Ly?ařský vlek Poma s názvem Lievre ve středisku Risoul-Vars ve Francouzských Hautes Alpes s výrazným horizontálně-vertikálním zlomem v trase, která má úctyhodnou délku přes 1800m. Foceno 9.2.2007.

Obrázek

Obrázek


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
 Předmět příspěvku: Vars
PříspěvekNapsal: úte bře 17, 2009 11:20 pm 
Offline
2S

Registrován: úte bře 17, 2009 11:12 pm
Příspěvky: 277
Bydliště: Malé Svatoňovice
Lievre je tu?ím momentálně nejstar?í poma ve varsu - je tam snad u? od roku 1970.Sice pom ubývá, ale zrovna Risoul/Vars je jich doslova plný ... např.:Plate de la Nonne ( ikdy? ta u? se zrovna pou?ívá jen v hlavní sezoně a to je?tě jenom o víkendech )
btw: dají se tady nějak vkládat fotky? chtěl jsem přidat fotku tý Plate de la Nonne,ale ne?lo mi to ...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte bře 17, 2009 11:24 pm 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: pon pro 29, 2008 5:08 pm
Příspěvky: 1209
Bydliště: Ostrava
Vkládání fotek je popsáno zde: http://lanovky.ic.cz/viewtopic.php?t=12

V případě problémů jsem k dispozici na mailu.

_________________
www.lanove-drahy.cz - vše o lanovkách v České republice


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte bře 17, 2009 11:40 pm 
Offline
2S

Registrován: úte bře 17, 2009 11:12 pm
Příspěvky: 277
Bydliště: Malé Svatoňovice
Radim: díky
Tak tady ta fotka:
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob bře 21, 2009 11:35 pm 
Offline
2-CLD

Registrován: ned led 04, 2009 9:47 pm
Příspěvky: 29
Bydliště: Brno
Maxwilien: jj, v Risoul-Vars to byl ráj na Pomy:) Fantastická byla Peynier! Před měsícem jsem nav?tívil Les 3 Vallees a velice zajímavé Pomy byly ve středisku Courchevel, konkrétně Pyramide a Praz-Juget a Bouc-Blanc. Přímo v centru Courchevelu byla myslím 4-krát zalomená trasa vleku, který vedl i pod mostem se silnicí pro auta. Přímo nad apartmánem jsem si oblíbil spojovací Pomu do střediska les Menuires, a to "dvojpomu" Roc De Tougne...Časem po?lu foto.


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte bře 24, 2009 10:15 pm 
Offline
2S

Registrován: úte bře 17, 2009 11:12 pm
Příspěvky: 277
Bydliště: Malé Svatoňovice
Ta zalomená v Courchevelu je Bellecote.Já si zase oblíbil Teppes,Massu(mimo jiný proto, ?e jsem se tam uplně zničil kdy? jsem ?el na východ slunce :lol: ) a Cherferie ... a pak tam je pár takovejch, který jsem chtěl jet, ale nejezdily - Marquis a Gros Murger.Přikládám pár fotek - Gros Murger začátek,konec Pyramid a Peynier z dálky(znázorněný jsou Peynier 1 a 2 + Rochette) Ty pomy z Peynieru podle mě v nejbli??í době zmizí ... tipoval bych ?e ze saint marie udělají a? nahoru nějakou 6-sedačku.
Obrázek
Obrázek
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte bře 24, 2009 10:55 pm 
Offline
2S
Uživatelský avatar

Registrován: pon pro 29, 2008 10:24 pm
Příspěvky: 270
Bydliště: Rokytnice nad Jizerou
tyhle dve pomy sem si zamiloval.ten kopec dolu je opravdu paradni.no ja si myslim ze spis nahradi driv tu dvojsedacku z Varsu pres udoli. ale to je taky docela dobra zajimavost. :)


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte bře 24, 2009 11:20 pm 
Offline
2S

Registrován: úte bře 17, 2009 11:12 pm
Příspěvky: 277
Bydliště: Malé Svatoňovice
Tak ta kratší houpačka - Les Claux už je upravená(je to teď vcelku normální sedačka), tak uvidíme co čeká tuhle.Možná by se docela hodila sedačka, kt. by nahradila kratší úsek sedačky Peynier(směrem do střediska) a pomu Lievre.
Další dvě fotky - zbytek po zrušených Col de Valbelle I a II + začátek TK Chabrieres.
Obrázek
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř bře 25, 2009 9:17 pm 
Offline
2-CLD

Registrován: ned led 04, 2009 9:47 pm
Příspěvky: 29
Bydliště: Brno
Maxwellien: Tak na Gros Murger jsem chtěl taky, ale nejezdila též! Na Masse jsem taky chtěl, ale byla tam taková vichřice, že jsem sjel jen první úsek kabinky Masse 1. Teppes byla zajímavá svou konstrukcí sloupů (vysoké a štíhlé:-). Konstrukčně (i svah na lyžování) byla super dvojpoma Loze (myslím odf firmy Montaz-Mautino s úchvatnou konstrukcí údolních stanic). Cherferie jsem zbožňoval, mj. jsem tam vždy ukončoval odpolední lyžování, bydleli jsme v Mottaretu. Svou délkou a trasováním mě taky zaujala poma Montaulever.
S tím Peynierem to bude škoda, díky Pomám jsem tuto část střediska vyloženě vyhledával:)


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř bře 25, 2009 9:50 pm 
Offline
2S

Registrován: úte bře 17, 2009 11:12 pm
Příspěvky: 277
Bydliště: Malé Svatoňovice
Tak ještě jeden menší spam - pár zajímavějších z Tignes a Val ď Isere:
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
1,4 a 5 - TKD Signal a Pyramides, po postavení nové 4sedačky byly zkráceny a zůstal z nich jen tenhle úsek.
2-Combe Folle
3-zbytky po zrušené COTE 3000 na ledovci
6-nevím proč, ale tahle mě dost zaujala ... už jen proto, proč ji tam stavěli ... sjezdovka krátká,úzká,sklon nic modc,nic to nespojuje ... prostě TK Pays Desert :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob bře 28, 2009 10:41 am 
Offline
2-CLD

Registrován: ned led 04, 2009 9:47 pm
Příspěvky: 29
Bydliště: Brno
Pěkné. Do Tignes se chystám, tak snad Pomy ještě vydrží. Úchvatné jsou stanice vleků Montaz-Mautino (2. foto).
V Les 3 Valleés jich moc není, konkrétně snad jen TKD Reberty, Pyramides, Bellecote a Loze.


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lyžařské vleky Poma ve Francii
PříspěvekNapsal: úte pro 15, 2009 10:14 pm 
Offline
3S
Uživatelský avatar

Registrován: ned led 18, 2009 8:19 pm
Příspěvky: 420
Bydliště: Praha 4
Kdybych si měl přát dárek od ježíška tak bych si přál tohle :lol: :oops: :mrgreen: :http://www.skilift-nostalgie.ch/galerie/thumbnails.php?album=15
Nedávno jsem si zaspomínal jak mi dědeček koupil před 7 lety vodítko a já si tam připevnil talíř a jezdil jako na vleku po bytě.Pamatuju si jak rodiči si mysleli že jsem blázen.Nebo jak jsem byl poprvé lyžovat na ledovci asi v 7 letech a nemůžu zapomenout jak mě rodiče nechali koukat dole ve stanici na funitel celé 2 hodiny a já koukal jak se kabinka pomalu na gumových kolech otáčí.Nebo jak jsme byli lyžovat v Rokytnici a jeli jsme na staré kotvě,a jejda!Kotvě se něco porouchalo a zůstala nám ta tyč kotvy v ruce a tatínek s maminkou kotvu vraceli vlekaři a já jsem řval že si chci kotvu nechat,no škoda no by mi vysela na zdi a já si nepřál tuhle pomu :D:D:D.


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lyžařské vleky Poma ve Francii
PříspěvekNapsal: stř pro 16, 2009 5:52 pm 
Offline
3S
Uživatelský avatar

Registrován: čtv zář 24, 2009 3:15 pm
Příspěvky: 396
Bydliště: Náměšť nad Oslavou
velice pěkná ale asi bych si ji přál ve funkční verzi sice třeba v délce 30m jen pro oko ale táhla by jako normální se slabším motorem
:mrgreen: asi nemožné

_________________
http://www.lanovkanamest.webnode.cz - Vše o modelové LD


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lyžařské vleky Poma ve Francii
PříspěvekNapsal: stř pro 16, 2009 6:58 pm 
Offline
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: pon pro 29, 2008 5:14 pm
Příspěvky: 361
Bydliště: Děčín
No proč jen pro oko, kdybys měl na zahradě normální vlek který normálně utáhne i tebe tak by to přeci taky nebylo špatné :wink:

_________________
www.lanove-drahy.cz - vše o lanovkách v České republice


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lyžařské vleky Poma ve Francii
PříspěvekNapsal: stř pro 16, 2009 9:26 pm 
Offline
3S
Uživatelský avatar

Registrován: ned led 18, 2009 8:19 pm
Příspěvky: 420
Bydliště: Praha 4
No,spíš by mě zajímalo co na to sousedi,asi by si mysleli že jsem úplný blázen.Ale ten vlek takovej malinkej zásobník a jeden sloup a menší vratnou stanici...No ale do paneláku to asi nenarvu no :mrgreen:


Nahoru
 Profil Poslat e-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 23 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz